Hoćeš li podržati ekspres vesti danas?
Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.
Srpske Internet Novine - BEZ UVREDE I BEZ CENZURE - O čemu Srbija ćuti mi nećemo
Ekspres vesti osnovane su 2014. godine i od tada su postale jedan od vodećih novinskih portala u Srbiji.
„Humanitarni parking prostor u dvorištu OŠ „Sveti Sava“ je loša ideja jer je JKP „Parking servis“ za kratko vreme dobio lokaciju Tvrđave, „Čaira“ i garaže u Tržnom centru „Ambasador“. Smatramo da ovaj prostor treba privesti ranijoj nameni, a to je zelena parkovska površina sa dečijim sadržajem i izgradnjom obdaništa jer, trenutno, po zvaničnim podacima, za upis u niška obdaništa čeka preko šest stotina naših najmlađih sugrađana“, kaže Branislav Jovanović, odbornik koalicije „Niš, moj grad“ u Skupštini Grada Niša.
Jovanović kaže da je prethodna vlast aktuelnim čelnicima grada ostavila sedam lokacija kao potencijalna mesta gde se mogu graditi nova obdaništa, na seoskom i gradskom području.
„Jedna od tih lokacija je i dvorište OŠ „Sveti Sava“ gde su ranije bili teniski tereni. Tu su planskom dokumentacijom bili predviđeni objekti društvenog standarda što najbolje znaju ljudi iz JP „Zavod za urbanizam“ i JP „Direkcija za izgradnju grada“. Pod hitno treba krenuti sa izradom projektne dokumentacije i tom prostoru vratiti staru namenu, tj. opredeliti je za potrebe dece baš onako kao što smo mi osmislili dvorište ove osnovne škole, a to je izgradnja terena sa veštačkom travom u dvorištu OŠ „Sveti Sava“, objašnjava on i dodaje na kraju:
„Parkovskom prostoru vratite dečije sadržaje i zelenilo koje je bilo ranije, a koje je posečeno izgradnjom teniskih terena.“
Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.