EKSPRES VESTI

Srpske Internet Novine - BEZ UVREDE I BEZ CENZURE - O čemu Srbija ćuti mi nećemo


Ekspres vesti osnovane su 2014. godine i od tada su postale jedan od vodećih novinskih portala u Srbiji.


Email
Pošaljite nam Vašu priču na email
 Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli. 

Traži 

Sviđa ti se ono što čitaš? Podeli ovu vest:
 
 

Telo devojčice Danke Ilić ni posle 15 dana danonoćne potrage nije pronađeno

|
Osumnjičeni radnici borskog JKP "Vodovod", Srđan Janković (50) i Dejan Dragijević (50), kako se sumnja 26. marta udarili su devojčicu službenim kolima "fijat panda" u Banjskom polju. Po sopstvenom priznanju Dragijević je dete ubacio u kola, a potom je zadavio i bacio na obližnju deponiju. Telo je, kako je naveo na saslušanju, uz pomoć brata Dalibora (40) i oca Radoslava (73) 28. marta premestio na drugu lokaciju, ali niko ne želi da kaže na koju.

Ni posle 15 dana danonoćne potrage posmrtni ostaci dvogodišnje devojčice iz Bora nisu pronađeni, pa se nameće pitanje - zašto osumnjičeni ne žele da otkriju šta su uradili sa telom.

Njihova izjava da su počinili zločin kako bi zamaskirali prekršaj i izbegli kaznu je veoma nelogična. Ako su do tog trenutka, kada su je udarili, bili normalni i mentalno zdravi, kako je moguće da odjednom donesu takvu odluku da detetu ne pruže pomoć i ubiju je?

    Šta je sve pretraženo

  •         Pretražena kuća i okolina imanja
  •         Policija je pretražila obližnju Brestovačku šumu koja se nalazi na samo 3 kilometra od imanja gde je Danka viđena poslednji put
  •         Pregledan je i tunel dug 4,5 kilometra, kao i podzemni kanali i šahtovi
  •         Bagerima raščišćen krš oko pojate
  •         Pretražena takođe i deponija koja se nalazi na sredini puta od Banjskog Polja do Brestovca
  •         Pregledane kamere komšinice iz Banjskog polja koje su snimile devojčicu
  •         Inspektori viđeni u stanu porodice Ilić, pretpostavlja se da je pretražen i njihov stan u Boru
  •         Pretražena imanja i okolina sela Luka odakle je osumnjičeni Srđan Janković koji se inače branio ćutanjem
  •         Pretražena imanja i okolina sela Zlot odakle su Dejan i cela porodica Dragijevića
  •         Pretražena Zlotska pećina, klisura i tok istoimene reke
Major policije Bojana Otović Pjanović objasnila je kako su osumnjičeni za ubistvo Danke Ilić tokom istrage premestili telo na drugu lokaciju. - Imali su pomoć. Jedan od njih se vratio dva dana nakon događaja na divlju deponiju i premestio telo na drugu lokaciju. Mi smo 30. marta u službene prostorije doveli osumnjičene. Mi smo mislili da ćemo zapravo i tog 30. marta imati realizaciju i da će se desiti ono na što smo svi sumnjali. Naravno, da smo bili obazrivi, kao što ste videli. Nismo iznosili nikakve podatke, nismo dozvolili da bilo ko ugrozi na bilo koji način bilo koji segment našeg postupanja - rekla je Pjanović Otović.

 

Hoćeš li podržati ekspres vesti danas?

Verujemo da svako zaslužuje da razume svet u kojem živi. Takvo znanje pomaže stvaranju boljih građana, komšija, prijatelja, roditelja i vladara ove planete. Za produkciju dobrog novinarstva potrebni su resursi.

Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.

Najnovije

Jessica Rosencrantz

Švedska ministarska za odnose sa EU: Srbija se kreće u pogrešnom pravcu

Ovakav razvoj događaja suprotan osnovama pristupanja EU Švedska ministarska za odnose sa EU Jesika…
Rektor Đokić

Rektor Đokić: Ukoliko građani i studenti budu tražili od mene angažman, ja sam spreman da ga prihvatim

Rektor Uninverziteta u Beogradu Vladan Đokić rekao je večeras da je ulazak pripadnika Uprave…

Izborna snaga studentskog protesta - SNS više nije pojedinačno najjača stranka

Studenti pojedinačno najjači u Kuli. Na prethodnim lokalnim izborima članovi sadašnje vladajuće…

Pobeda Srbije protiv Saudijske Arabije

Reprezentacija Srbije savladala je Saudijsku Arabiju – 2:1 (0:1) posle preokreta i dobrog izdanja…

Univerzitet u Beogradu: Osuđujemo zloupotrebu tragičnog događaja, besramnu kampanju tabloida i nezakonit pritisak na Univerzitet

Univerzitet u Beogradu najoštrije osuđuje zloupotrebu tragičnog događaja na Filozofskom fakultetu…

U Nemačkoj raste broj ljudi koji odbijaju vojni rok

Fil Vering razmišlja o tome da odbije da ide u vojsku. Kaže da ni u kom slučaju ne želi da ide u…

Telo devojke (25) nađeno ispred Filozofskog fakulteta u Beogradu, policija ispituje okolnosti

Na platou ispred Filozofskog fakulteta u Beogradu pronađeno je beživotno telo ženske osobe stare 25…

Devojka (†25) koja je grupno silovana preminula uz pomoć eutanazije: "Želim da odem u miru i prestanem da patim, tačka"

Noelija Kastiljo Ramos (25) iz Barselone, koja je 2022. godine bila žrtva grupnog silovanja i…