EKSPRES VESTI

Srpske Internet Novine - BEZ UVREDE I BEZ CENZURE - O čemu Srbija ćuti mi nećemo


Ekspres vesti osnovane su 2014. godine i od tada su postale jedan od vodećih novinskih portala u Srbiji.


Email
Pošaljite nam Vašu priču na email
 Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli. 

Traži 

Sviđa ti se ono što čitaš? Podeli ovu vest:
 
 

Spomen obeležje o početku borbe za oslobođenje od Turaka otvoreno iznad Supovca

Otvoreno je spomen obeležje na Malom Jastrepcu iznad sela Supovac u Gradskoj opštini Crveni krst, na mestu odakle je 2. jula 1876. godine zapucao prvi srpski top na turske karaule.

Time su počeli srpsko- turski ratovi za oslobođenje juga Srbije. Otvaranju su prisustvovali gradonačelnica Niša Dragana Sotirovski, predsednik opštine Crveni krst prof. dr Miroslav Milutinović, komandant kopnene vojske general-potpukovnik Milosava Simović i drugi predstavnici iz javnog i političkog života grada. Pozdravljajući skup gradonačelnica Sotirovski je poručila da joj je izuzetno drago što je mogla da da doprinos u realizaciji ideje koja će turističku ponudu Niša učiniti još bogatijom i izrazila spremnost da grad pomogne u sređivanju puta do spomen obeležja. Ona je pozvala Supovčane da budu složni i dogovore šta žele da bude još urađeno u njihovom selu i da te predloge upute opštini Crveni krst koja će ih proslediti gradu. Predsednik opštine Milutinović zahvalio je Vojsci Srbije na pomoći u izradi replike topa iz koga je zapucano na Osmanlije i posle čega je počelo konačno oslobađanje Srbije od Turaka. Posle pobede Srbije nad Turcima Niški, Pirotski, Toplički i Vranjski okrug prisajedinjeni su Kneževini Srbiji.

Hoćeš li podržati ekspres vesti danas?

Verujemo da svako zaslužuje da razume svet u kojem živi. Takvo znanje pomaže stvaranju boljih građana, komšija, prijatelja, roditelja i vladara ove planete. Za produkciju dobrog novinarstva potrebni su resursi.

Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.

Najnovije

Kristijano Ronaldo najstariji starter u istoriji Mundijala

Portugalska fudbalska zvezda Kristijano Ronaldo nastavlja da pomera granice i ispisuje istoriju,…

15. teniser sveta otkazao Vimbldon

Italijanski teniser Lorenco Muzeti otkazao je učešće na predstojećem Vimbldonu u Londonu jer se…

Novo pojačanje crno-belih biće Derek Vilis

Partizan nastavlja da sklapa tim za sezonu 2026/27, a novo pojačanje crno-belih biće Derek…

Objavljeni rezultati najvećeg svetskog vinskog takmičenja: Među zemljama pobednicima brojna iznenađenja

„Nikada nije bilo bolje vreme da budete ljubitelj vina“, rekao je Pjer Mansur, sudija i regionalni…

Alimpijević odabrao 18 imena, na spisku Nikola Jokić

Objavljen je spisak 18 imena koja će predstavljati reprezentaciju Srbije tokom julskog…

Džefri Epstin je koristio modnu industriju kako bi pronašao žrtve za zlostavljanje

Džefri Epstin sistematski je koristio modnu industriju kako bi pronašao žrtve za zlostavljanje.…

FIFA uvodi novu ofsajd tehnologiju na Mundijalu

Odloženo podizanje ofsajd zastavice moglo bi uskoro da postane prošlost. FIFA je predstavila novu…

Rafael Nadal napravio svoju listu 10 najboljih sportista

Bivši španski teniser Rafael Nadal je napravio svoju listu 10 najboljih sportista svih…