EKSPRES VESTI

Srpske Internet Novine - BEZ UVREDE I BEZ CENZURE - O čemu Srbija ćuti mi nećemo


Ekspres vesti osnovane su 2014. godine i od tada su postale jedan od vodećih novinskih portala u Srbiji.


Email
Pošaljite nam Vašu priču na email
 Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli. 

Traži 

Sviđa ti se ono što čitaš? Podeli ovu vest:
 
 

Otvoreni Filmski susreti u Nišu, nagrada za životno delo Mirjani Karanović

Festival glumačkih ostvarenja igranog filma 58. Filmski susreti svečano je otvoren večeras na Letnjoj pozornici u Niškoj tvrđavi.

Glumci, učesnici festivala, poklonili su se niškoj publici, a po tradiciji na otvaranju festivala uručena je nagrada za životno delo „Pavle Vuisić“, koja je ove godine pripala glumici Mirjani Karanović.

Ona je kazala da nagradu posvećuje svom kolegi Branku Cvejiću Cveji. „Od početka karijere bio je sa mnom i bio je divan saradnik i prijatelj. On je neko ko mi jako nedostaje, pored mnogih kolega koji su nas napustili u poslednje vreme, na koje mislim svaki dan.

On nikada nije igrao neke velike uloge, osim Baneta bumbara, ali je uvek bio tu za nas, sve glumce“, rekla je Karanović. Po tradiciji, predsednici žirija uručeni su ključevi grada, a ovog puta gradonačelnica Niša Dragana Sotirovski uručila ih je glumici Nadi Blam.

Proglašavajući festival otvorenim Blam je kazala da u botaničkoj bašti u Parizu postoji sunčani sat na kome je latinskim slovima ispisano da meri samo veselo vreme, pa je poželela glumcima i publici da im festival počne veselo i lepo.

U narednih sedam dana publika u Nišu u zvaničnoj konkurenciji moći će da pogleda 14 filmova, što je najviše do sada. Publika će večeras moći da pogleda filmove „Trag divljači“ režisera Nenada Pavlovića, „Ko živ, ko mrtav“ u režiji Radeta Ćosića i „Ovuda će proći put“ Nine Ognjanović.

Hoćeš li podržati ekspres vesti danas?

Verujemo da svako zaslužuje da razume svet u kojem živi. Takvo znanje pomaže stvaranju boljih građana, komšija, prijatelja, roditelja i vladara ove planete. Za produkciju dobrog novinarstva potrebni su resursi.

Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.

Najnovije

Razlika između njih je 49 godina! Beloruski predsednik Lukašenko ima romansu s mladom kraljicom ljepote

U Minsku se poslednjih dana šire glasine o navodnoj vezi beloruskog predsednika Aleksandra…
Plahotnjuk, Foto: Reuters

Nekada najmoćniji čovek Moldavije osuđen na 19 godina zatvora

Sud u Kišinjevu osudio je danas Vladimira Vlada Plahotnjuka, svojevremeno najbogatijeg i…

U ovih 5 horoskopskih znakova rađaju se najlepše žene

Prema astrološkim tumačenjima, ovo su znakovi u kojima se najčešće rađaju žene koje plene svojom…

RTS ukinuo redakciju dečijeg programa

Upravni odbor RTS-a ukinuo je redakciju dečijeg programa. EKSPRES VESTI Demokratija umire u tami…
Jessica Rosencrantz

Švedska ministarska za odnose sa EU: Srbija se kreće u pogrešnom pravcu

Ovakav razvoj događaja suprotan osnovama pristupanja EU Švedska ministarska za odnose sa EU Jesika…
Rektor Đokić

Rektor Đokić: Ukoliko građani i studenti budu tražili od mene angažman, ja sam spreman da ga prihvatim

Rektor Uninverziteta u Beogradu Vladan Đokić rekao je večeras da je ulazak pripadnika Uprave…

Izborna snaga studentskog protesta - SNS više nije pojedinačno najjača stranka

Studenti pojedinačno najjači u Kuli. Na prethodnim lokalnim izborima članovi sadašnje vladajuće…

Pobeda Srbije protiv Saudijske Arabije

Reprezentacija Srbije savladala je Saudijsku Arabiju – 2:1 (0:1) posle preokreta i dobrog izdanja…