EKSPRES VESTI

Srpske Internet Novine - BEZ UVREDE I BEZ CENZURE - O čemu Srbija ćuti mi nećemo


Ekspres vesti osnovane su 2014. godine i od tada su postale jedan od vodećih novinskih portala u Srbiji.


Email
Pošaljite nam Vašu priču na email
 Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli. 

Traži 

Sviđa ti se ono što čitaš? Podeli ovu vest:
 
 

Klintonu na naplatu stižu stari računi: Pedofilske sklonosti i afera "Levinski" imaju cenu

|

Bivšem američkom predsedniku na naplatu stižu stari računi, a odnose se na prijateljstvo s milijarderom Džefrijem Epstinom.

Zbog fotografija sa Šonte Dejvis, jednom od žrtava ozloglašenog Epstina, nedavno objavljenih u britanskom Dejli mejlu, te njene ispovesti za američku TV kuću CBS o okolnostima susreta, američka javnost ponovo preispituje verodostojnost bivšeg predsednika Bila Klintona  prenosi Gloria.

Ukratko, prošle godine uhapšeni Džefri Epstin je osuđeni seksualni prestupnik jer je 2008. platio maloletnici za seks i takvoj osobi nije mesto pokraj donedavno najmoćnijeg političara u Americi. Neprihvatljivo je da ga masira mlada saradnica ozloglašenog Epstina koju je tada prvi put video, tim više što je Klinton umalo opozvan tokom predsedničkog mandata zbog seksualnog skandala s Monikom Levinski.

Priča o tome kako se tri meseca pre američkih predsedničkih izbora i neposredno pre konvencije Demokratske stranke na kojoj je potvrđena kandidatura Džoa Bajdena doveo u situaciju da američka javnost preispituje njegovu verodostojnost, počinje 2002, godinu dana nakon što je mu je istekao mandat.

Kako je u skladu s tradicijom bivših američkih predsednika osnovao dobrotvornu organizaciju, trebalo je da održi govore u Gani, Nigeriji, Ruandi, Mozambiku i Južnoj Africi o opasnostima side, te da pomogne podizanju svesti tamošnjeg stanovništva o opakoj bolesti.

 

Objavljene kompromitujuće fotografije Bila Klintona sa devojkom koja je žrtva pedofila Epstajna | FOTO

Fotografije nekadašnjeg predsednika SAD Bila Klintona kako ga masira devojka koja je žrtva pedofila
OPŠIRNIJE

 

Džefri Epstin predložio mu je da zajedno otputuju njegovim boingom 727 na petodnevnu afričku turneju, a pozvao je i prijatelje, britanskog glumca Kevina Spejsija te američkog komičara Krisa Takera kako bi svojom prisutnošću osnažili Klintonovu poruku.

Političar je prihvatio ponudu, a Epstin je prepustio organizaciju detalja prijateljici Gislejn Maksvel, ćerki medijskog tajkuna Roberta Maksvela, svojoj bivšoj partnerki te poslovnoj saradnici - koja mu je u zamenu za izdašnu naknadu pomagala da pronađe finansijski zavisne maloletnice.

Put u Afriku

Mučna svedočanstva Sare Rensom, Kortni Vajld, Eni Farmer i Virdžinije Roberts (koju je, navodno, sa 17 godina silovao i Epstinov prijatelj, britanski princ Endru), prošle godine su ga razotkrile.

Nedavna ispovest Šonte Dejvis ponovno aktueliziuje prošlogodišnji iskaz Virdžinije Roberts. Ona tvrdi da je videla bivšeg predsednika na Epstinovom karipskom ostrvu, na kojem su se, navodno, održavale orgije s maloletnicama. Virdžinija je isključila neprimerene situacije s Klintonom na ostrvu, no poseta rezidenciji osuđenog zlostavljača, ako je do nje došlo, svejedno zasenjuje njegov ugled.

Kako god bilo, prilikom organizovanja dobrotvorne afričke turneje 2002. Maksvelova se setila svoje bivše maserke Šonte Dejvis, koju je godinu ranije preporučila Epstinu i otad je masirala samo njega. Predložila joj je da preuzme ulogu stjuardese.

"Za odlazak u Afriku saznala sam nedelju ranije. Kako se Džefri Epstin prema meni ponašao neprimereno na nekoliko putovanja te na svom ostrvu, bojala sam se da odem s njim tako daleko. No Gislejn me je uverila da ću samo pomagati oko posluživanja hrane i pića, čak je zatražila da obučem uniformu kako bih ostavila profesionalan utisak", ispričala je tokom intervjua za CBS.

"Zašto sam dolazila?"

Gislejn Maksvel  Getty Images/Mark Mainz / Staff
 
Gislejn Maksvel Getty Images/Mark Mainz / Staff

Nije znala ko su gosti na letu, a kad je ugledala bivšeg predsednika sa slavnim glumcem i komičarem, bila je šokirana. Smesta je ustala trudeći se da ostavi utisak prave stjuardese, a njen sud o Klintonu bio je pozitivan.

"Trudio se da zabaci prisutne pomalo otrcanim šalama kojima su se svi smejali jer je šarmantan. Kartao se s prisutnima i pušio cigaru", rekla je dodavši kako se tokom leta osećala posramljeno zbog situacija koje je prošla s Epstinom, nakon čega se našla u društvu javnih osoba za koje je pretpostavljala da ne znaju istinu o njoj i domaćinu. Htela je da prikrije nelagodu, svim silama se trudila da se ponaša poput profesionalnog kabinskog osoblja. Međutim, kad ju je bivši predsednik pristojno oslovio, strah se malo po malo otopio i naposletku mu je otkrila da je njen rođak bio šef kuhinje gostinjske kuće unutar kompleksa Bele kuće.

Let je protekao bez problema sve dok nisu sleteli na aerodrom u Portugalu, zbog goriva.

Devojka se u prvi mah uplašila jer je znala kako završavaju masaže s Epstinom. Tokom televizijskog intervjua, otkrila je, naime, da se on prilikom njihovog upoznavanja (u organizaciji Maksvelove) pred njom samozadovoljavao, a silovao ju je na njihovom trećem ili četvrtom susretu.

"Zašto sam dolazila? Potičem iz neprivilegovanog staleža, a Maksvelova se darežljivo brinula o meni. Oboje su se često hvalili svojim vezama, znala sam koliko su moćni", rekla je.

Aluzija na aferu "Levinski"

Gislejn Maksvel je istrajala u tome da Šonte pomogne bivšem predsedniku, jer je profesionalna maserka, a on je naposletku pristao.

"Okrenuo mi je leđa kako bih dosegnula bolno mesto i počela sam mu masirati vrat i ramena. U jednom trenutku položaj mi je postao neugodan i izletelo mi je pitanje: 'Da li biste kleknuli, jer mi je nezgodan ugao pod kojim vas masiram? Nastao je tajac i tada sam shvatila kontekst svog pitanja (zbog asocijacije na oralni seks s Monikom Levinski). U prvi mah lice mu je promenilo boju, potom se savladao i nasmejao. Svi su se počeli smejati, a onda je kleknuo i dobila sam bolji pristup bolnom mestu", ispričala je.

Bivši američki predsednik na nju je ostavio upečatljiv utisak, bez problema se s njom fotografisao, a ona je u svom dnevniku zapisala da joj je žao što više nije u Beloj kući.

Međutim, putovanje u Afriku nameće pitanja - zašto je Bil Klinton koristio baš taj avion i zašto ga je Epstin toliko želeo u svojoj blizini?

Predstavnici organizacije bivšeg predsednika tvrde kako 2002. nije mogao znati za njegove zločine zbog kojih je osuđen na Floridi te 2019. uhapšen u Njujorku. Nadalje, predstavnici su izjavili kako je Klinton 2002. i 2003. četiri puta leteo Epstinovim avionom, no pregled dnevnika letova otkrio je da je tim privatnim avionom leteo 26 puta.

Kako je bivša intimna i poslovna saradnica ozloglašenog Epstina nedavno uhapšena na svojem imanju u Nju Hempširu (kupila ga je u gotovini prošle godine za nešto više od milion dolara preko fiktivne kompanije), može se očekivati da će detaljno pojasniti svoj odnos s Klintonom te razotkriti s kim je bio prijatelj njen nekadašnji partner, jesu li i njegovi prijatelji umešani u zlostavljanja i koja je njena uloga u toj priči.


 

Hoćeš li podržati ekspres vesti danas?

Verujemo da svako zaslužuje da razume svet u kojem živi. Takvo znanje pomaže stvaranju boljih građana, komšija, prijatelja, roditelja i vladara ove planete. Za produkciju dobrog novinarstva potrebni su resursi.

Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.

Najnovije

Razlika između njih je 49 godina! Beloruski predsednik Lukašenko ima romansu s mladom kraljicom ljepote

U Minsku se poslednjih dana šire glasine o navodnoj vezi beloruskog predsednika Aleksandra…
Plahotnjuk, Foto: Reuters

Nekada najmoćniji čovek Moldavije osuđen na 19 godina zatvora

Sud u Kišinjevu osudio je danas Vladimira Vlada Plahotnjuka, svojevremeno najbogatijeg i…

U ovih 5 horoskopskih znakova rađaju se najlepše žene

Prema astrološkim tumačenjima, ovo su znakovi u kojima se najčešće rađaju žene koje plene svojom…

RTS ukinuo redakciju dečijeg programa

Upravni odbor RTS-a ukinuo je redakciju dečijeg programa. EKSPRES VESTI Demokratija umire u tami…
Jessica Rosencrantz

Švedska ministarska za odnose sa EU: Srbija se kreće u pogrešnom pravcu

Ovakav razvoj događaja suprotan osnovama pristupanja EU Švedska ministarska za odnose sa EU Jesika…
Rektor Đokić

Rektor Đokić: Ukoliko građani i studenti budu tražili od mene angažman, ja sam spreman da ga prihvatim

Rektor Uninverziteta u Beogradu Vladan Đokić rekao je večeras da je ulazak pripadnika Uprave…

Izborna snaga studentskog protesta - SNS više nije pojedinačno najjača stranka

Studenti pojedinačno najjači u Kuli. Na prethodnim lokalnim izborima članovi sadašnje vladajuće…

Pobeda Srbije protiv Saudijske Arabije

Reprezentacija Srbije savladala je Saudijsku Arabiju – 2:1 (0:1) posle preokreta i dobrog izdanja…