EKSPRES VESTI

Srpske Internet Novine - BEZ UVREDE I BEZ CENZURE - O čemu Srbija ćuti mi nećemo


Ekspres vesti osnovane su 2014. godine i od tada su postale jedan od vodećih novinskih portala u Srbiji.


Email
Pošaljite nam Vašu priču na email
 Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli. 

Traži 

Sviđa ti se ono što čitaš? Podeli ovu vest:
 
 

Šampion Evrope igraće za Srbiju

Šampion Evrope u šahu za 2023. godine Rus Aleksej Sarana igraće na međunarodnim turnirima pod zastavom Srbije.

Ovu vest objavili su vodeći telegram kanali u Rusiji, pozivajući se na pres služba FIDE. Istu vest na svom zvaničnom sajtu objavio je i Šahovski savez Srbije.

Pre Alekseja Sarane, još jedan njegov zemljak odlučio je da igra za Srbiju, velemajstor Aleksandar Predke (29).

Aleksej Sarana je u martu postao pobednik Evropskog prvenstva koje je održano u Srbiji, u Vrnjačkoj banji. Ovaj turnir je bio poslednji za ruske sportiste na tlu Evrope, zbog prelaska Ruske šahovske federacije u Azijsku šahovsku federaciju.

Aleksej Vasiljevič Sarana rođen je 26. januara 2000. godine u Moskvi. Majstorsku titulu dobio je 2015, a velemajstorsku 2021. godine. Šah je učio kod poznatih ruskih trenera Sergeja Smirnova i Vladimira Belova.

Godine 2018. postao je prvak sveta u brzopoteznom šahu (7,5 poena) među igračima do 18 godina na turniru održanom u Grčkoj. Iste godine postao je pobednik Više lige Ruskog šahovskog prvenstva.

Studirao je na Ruskom univerzitetu za fizičku kulturu, ali je 2018. godine prešao na Uralski rudarski univerzitet. Osvajač je više pojedinačnih i ekipnih titula igrajući pod zastavom Rusije.

Hoćeš li podržati ekspres vesti danas?

Verujemo da svako zaslužuje da razume svet u kojem živi. Takvo znanje pomaže stvaranju boljih građana, komšija, prijatelja, roditelja i vladara ove planete. Za produkciju dobrog novinarstva potrebni su resursi.

Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.

Najnovije

Kristijano Ronaldo najstariji starter u istoriji Mundijala

Portugalska fudbalska zvezda Kristijano Ronaldo nastavlja da pomera granice i ispisuje istoriju,…

15. teniser sveta otkazao Vimbldon

Italijanski teniser Lorenco Muzeti otkazao je učešće na predstojećem Vimbldonu u Londonu jer se…

Novo pojačanje crno-belih biće Derek Vilis

Partizan nastavlja da sklapa tim za sezonu 2026/27, a novo pojačanje crno-belih biće Derek…

Objavljeni rezultati najvećeg svetskog vinskog takmičenja: Među zemljama pobednicima brojna iznenađenja

„Nikada nije bilo bolje vreme da budete ljubitelj vina“, rekao je Pjer Mansur, sudija i regionalni…

Alimpijević odabrao 18 imena, na spisku Nikola Jokić

Objavljen je spisak 18 imena koja će predstavljati reprezentaciju Srbije tokom julskog…

Džefri Epstin je koristio modnu industriju kako bi pronašao žrtve za zlostavljanje

Džefri Epstin sistematski je koristio modnu industriju kako bi pronašao žrtve za zlostavljanje.…

FIFA uvodi novu ofsajd tehnologiju na Mundijalu

Odloženo podizanje ofsajd zastavice moglo bi uskoro da postane prošlost. FIFA je predstavila novu…

Rafael Nadal napravio svoju listu 10 najboljih sportista

Bivši španski teniser Rafael Nadal je napravio svoju listu 10 najboljih sportista svih…