EKSPRES VESTI

Srpske Internet Novine - BEZ UVREDE I BEZ CENZURE - O čemu Srbija ćuti mi nećemo


Ekspres vesti osnovane su 2014. godine i od tada su postale jedan od vodećih novinskih portala u Srbiji.


Email
Pošaljite nam Vašu priču na email
 Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli. 

Traži 

Sviđa ti se ono što čitaš? Podeli ovu vest:
 
 

AMSS upozorava vozače na lažne šlep službe

Auto-moto savez Srbije (AMSS) danas je upozorio vozače na pojavu lažnog predstavljanja šlep službi za pomoć na putu kao službi AMSS, ili službi njihovih inostranih partnera.

"U trenutnim uslovima pojačanog saobraćaja, vozačima ne preporučujemo da sami traže alternativna rešenja, već da kontaktiraju naš operativni centar na broj telefona 1987, koji im je dostupan svakog dana. Partneri AMSS koji izlaze na intervenciju poseduju identifikacione kartice, a na vozilima se na jasno vidnim mestima nalaze identifikacione nalepnice. Partneri AMSS će kod sebe imati i članski broj pozivaoca, kao još jedan od načina raspoznavanja", navodi se u saopštenju.

Iz AMSS podsećaju da su oni jedina ovlašćena ustanova, nadležna da pruža pomoć na putu i uklanja posledice havarija sa puteva u Srbiji i dodaju da će vozačima koji pozovu operativni centar biti omogućena efikasna, odgovarajuća pomoć u najkraćem mogućem roku.

Napominju da je AMSS jedini ovlašćeni partner inostranih auto-moto klubova, uključujući nemački ADAC i austrijski OEAMTC, kao i to da oni nemaju svoja vozila na našim putevima, zbog čega članovima inostranih auto-moto klubova savetuju da se strogo pridržavaju instrukcija svojih operatera, koji će im u Srbiji preko AMSS službi organizovati potrebnu asistenciju.

"Zahvalni smo MUP-u Republike Srbije i JP 'Putevi Srbije' na naporima koje ulažu da se ovo nelegalno ponašanje iskoreni, a koje ne samo da šteti ugledu AMSS i naših inostranih partnera, već se namernim izazivanjem kvarova radi ostvarivanja novčane dobiti, ugrožavaju ljudski životi i izazivaju ozbiljne posledice", navodi se u saopštenju.

Hoćeš li podržati ekspres vesti danas?

Verujemo da svako zaslužuje da razume svet u kojem živi. Takvo znanje pomaže stvaranju boljih građana, komšija, prijatelja, roditelja i vladara ove planete. Za produkciju dobrog novinarstva potrebni su resursi.

Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.

Najnovije

Kristijano Ronaldo najstariji starter u istoriji Mundijala

Portugalska fudbalska zvezda Kristijano Ronaldo nastavlja da pomera granice i ispisuje istoriju,…

15. teniser sveta otkazao Vimbldon

Italijanski teniser Lorenco Muzeti otkazao je učešće na predstojećem Vimbldonu u Londonu jer se…

Novo pojačanje crno-belih biće Derek Vilis

Partizan nastavlja da sklapa tim za sezonu 2026/27, a novo pojačanje crno-belih biće Derek…

Objavljeni rezultati najvećeg svetskog vinskog takmičenja: Među zemljama pobednicima brojna iznenađenja

„Nikada nije bilo bolje vreme da budete ljubitelj vina“, rekao je Pjer Mansur, sudija i regionalni…

Alimpijević odabrao 18 imena, na spisku Nikola Jokić

Objavljen je spisak 18 imena koja će predstavljati reprezentaciju Srbije tokom julskog…

Džefri Epstin je koristio modnu industriju kako bi pronašao žrtve za zlostavljanje

Džefri Epstin sistematski je koristio modnu industriju kako bi pronašao žrtve za zlostavljanje.…

FIFA uvodi novu ofsajd tehnologiju na Mundijalu

Odloženo podizanje ofsajd zastavice moglo bi uskoro da postane prošlost. FIFA je predstavila novu…

Rafael Nadal napravio svoju listu 10 najboljih sportista

Bivši španski teniser Rafael Nadal je napravio svoju listu 10 najboljih sportista svih…