Hoćeš li podržati ekspres vesti danas?
Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.
Srpske Internet Novine - BEZ UVREDE I BEZ CENZURE - O čemu Srbija ćuti mi nećemo
Ekspres vesti osnovane su 2014. godine i od tada su postale jedan od vodećih novinskih portala u Srbiji.
Nije važno je li legalno, aparthejd je takođe bio legalan. To što političar odluči zakonom opravdati diskriminaciju ljudi je pogrešno.
Francuski predsednik Emanuel Makron rekao je da želi "provocirati" i izbaciti iz kafića, bioskopa i pozorišta milione Francuza koji nisu vakcinisani protiv Covida. Teniser Novak Đoković uhapšen je u Australiji, domovini kengura, jer nije vakcinisan.
Niko ozbiljno ne veruje da je Novak zdravstveni rizik. I niko ozbiljno ne veruje da njegovo izbacivanje iz zemlje štiti Australijance.
Australija je zabilježila više od 60.000 slučajeva Covida u posljednja 24 sata. Kao da je Novak – neko ko je savršeno zdrav i ko ima prirodni imunitet jer je ranije pobedio virus – trebao uništiti Melburnovu (mitsku) utopiju Covid-Zero.
Novakov zločin bio je to što insistira sve vreme da medicinski podaci neke osobe budu privatni – u šta smo svi verovali još 2018.
U Italiji je vlada odobrila obavezno vakcinisanje za osobe starije od 50 godina. U Astraliji zabranjen ples i pevanje.
Kakva smo to čudovišta postali? Vreme je da se zapitamo u kom trenutku je ovaj kineski virus pretvorio milione ljudi širom sveta u totalitarce koji žele osuditi na zatvaranje one koji drugačije misle.
Ovdje se ne radi o nekoliko "ludih"političara .
To su milioni ljudi koji podržavaju i traže da se nevakcinisani građani tretiraju kao građani trećeg reda, bez slobode. Makron je, naime, najbolji dokaz koliko je zdravstvena popularna diktatura postala.
Ono što se događa ovih dana pokazuje kako strah, koji su uglavnom posejali političari, tera ljude da prihvate svako totalitarno ludilo. Zastrašujuće je da postoje ljudi koji žele uskratiti medicinske usluge nevakcinisanima, i u kojem trenutku je postalo normalno uništiti nečiji život, ostavljajući ih bez posla.
Neka bude jasno da nevakcinisanje ne ugrožava ostatak čovečanstva, u svakom slučaju to bi bilo ugrožavanje sebe. Ako verujemo u vakcine i znamo da deluju, nema potrebe brinuti se o onome ko se nije vakcinisao.
Covid i strah koji su političari i korumpirani "beli mantili" proširili – koji su zapravo više politički nego bilo šta drugo – podsećaju nas na neke od najgorih trenutaka čovečanstva. Gde je poremećena gomila odlučila okriviti grupu ljudi za sva zla sveta i tako ih osuditi na proterivanje, mučenje, pa čak i smrt.
I nije važno je li legalno, I aparthejd ili Hitlerovi zakoni su takođe bili legalni. Pravno nije sinonim za etičko ili ispravno. To što političar odluči zakonom prisiliti na diskriminaciju i odvajanje nevakcinisanih ne znači da je to ispravno.
Moramo odmah reagovati. Došli smo predaleko. Danas su nevakcinisani, sutra će biti oni koji nemaju dve doze, zatim oni koji nemaju tri pa će nastaviti ako ne kažemo dosta.
Novak verovatno ne bi pristao na policijski čas u 21h. Verovatno svojoj deci ne bi zabranio posećivanje igrališta. I verovatno ne bi propustio dragoceno vreme s porodicom, jer je neizabrani, nereprezentativni birokrata rekao "nauka". Novak bi se verovatno suprotstavio svim tim glupostima. I kako ga volimo zbog toga!
Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.