EKSPRES VESTI

Srpske Internet Novine - BEZ UVREDE I BEZ CENZURE - O čemu Srbija ćuti mi nećemo


Ekspres vesti osnovane su 2014. godine i od tada su postale jedan od vodećih novinskih portala u Srbiji.


Email
Pošaljite nam Vašu priču na email
 Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli. 

Traži 

Sviđa ti se ono što čitaš? Podeli ovu vest:
 
 

Predsednik Aleksandar Vučić na početku izgradnje „Auto-puta mira“

Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je paljenju mašina koje su označile početak radova na izgradnji auto-puta E-80 Niš (Merošina) – Pločnik (Beloljin), faza 1, deonica Merošina-Merošina 1 i tom prilikom istakao da će taj auto-put biti veliki pomak za našu zemlju, a pre svega za opštine topličkog kraja i za Niš kao važno balkansko putno čvorište.

Početku radova prisustvovao je šef Delegacije EU u Srbiji Amanuele Žiofre, ministar građevinarstva Tomislav Momirović, direktori Koridora Srbije i Puteva Srbije, Aleksandar Antić i Zoran Drobnjak, gradonačelnica Niša Dragana Sotirovski, predsednici gradskih opština Niša, predsednici opština Toplice, načelnici Nišavskog i Topličkog okruga.

Prvih 32,7 kilometra puta košta 226 miliona evra, 40 miliona evra Srbija je dobila na poklon od Evropske unije“, a ceo auto-put koštaće oko 650 miliona evra.

Predsednik je istakao ekonomski značaj novog auto-puta za Niš i Toplicu i rekao da je on „veliki pomak u odnosima Srbije i EU“. On je najavio da će naredne sedmice tri dana boraviti u Nišu i da će obići i sve opštine Nišavskog upravnog okruga.

„Mi ćemo u budućnosti morati da gradimo neuporedivo bolje odnose sa Albancima, jer o tome moramo da razmišljamo i gradimo infrastrukturu za to“, poručio je predsednik Vučić.

Ovo je auto-put spasa za naš narod iz Gračanice, rekao je predsednik Vučić.

On je zahvalio EU na velikoj pomoći i podršci, kao i na najpovoljnijim mogućim uslovima finansiranja tog projekta.

Hoćeš li podržati ekspres vesti danas?

Verujemo da svako zaslužuje da razume svet u kojem živi. Takvo znanje pomaže stvaranju boljih građana, komšija, prijatelja, roditelja i vladara ove planete. Za produkciju dobrog novinarstva potrebni su resursi.

Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.

Najnovije

Zašto sat pokazuje 60 minuta? Odgovor uključuje misteriju staru 5.000 godina

Sat pokazuje 60 minuta u jednom satu zato što su Sumerani iz Mesopotamije pre 5.000 godina otkrili…

Umro Ted Tarner, osnivač CNN i pionir televizijskih vesti

Ted Tarner, osnivač CNN-a i jedan od najuticajnijih ljudi u istoriji televizijskih medija, preminuo…

Na Antarktiku postoji "krvavi vodopad": Iz leda izlazi crvena, slana voda

Na jednom od najhladnijih i najsurovijih mesta na planeti postoji prizor koji izgleda kao scena iz…

Konobar zamalo zapalio restoran, i greškom stvorio jedno od najpoznatijih jela na svetu

Postoje jela koja su nastala pažljivo u restoranima, iz generacija usavršavanja i recepata koji se…

Istorija u Londonu! Prvi maraton ispod dva sata

Atletičarka iz Etiopije Tigst Asefa i Kenijac Sebastijan Save oborili su svetske rekorde u…

Evro dobija novo lice: Osvežavaju se novčanice nakon više od dve decenije

Evro dobija novo lice: Osvežavaju se novčanice nakon više od dve decenije. Krajem aprila ove godine…

Ministar odbrane Malija Sadio Kamara ubijen u napadu

Ministar odbrane Malija Sadio Kamara poginuo je u napadu koji je izvela grupa Džamaat nusrat…

Optužba za ubistvo: Pevačica pregazila influenserku i usmrtila je na trotoaru

Influenserka Klaudia Zakrzewska (32 godine, 258.000 pratilaca na Instagramu) plesala je celu noć s…