Hoćeš li podržati ekspres vesti danas?
Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.
Srpske Internet Novine - BEZ UVREDE I BEZ CENZURE - O čemu Srbija ćuti mi nećemo
Ekspres vesti osnovane su 2014. godine i od tada su postale jedan od vodećih novinskih portala u Srbiji.
On je kazao da se drugi uslov normalnog funkcionisanja odnosi na „bezbedna radna mesta, bezbedne kafiće, restorane, bioskope, stadione”. „Šta znači bezbedno? Da su tu ljudi koji su se vakcinisali ili koji redovno rade PCR ili antigenski test, ukoliko ne žele da se vakcinišu”, naveo je ministar.
Kazao je da nisu u pravu oni koji misle da će država popustiti što se mera tiče.
„Popuštanje bi značilo da ćemo opet da ulazimo iz talasa u talas epidemije i da ćemo biti na ivici zatvaranja”, rekao je Lončar. Ocenio je da je uvođenje kovid propusnica bilo ključno da se poveća broj vakcinisanih u Srbiji i dodao da bi mogao da bude produženo vreme važenja tih propusnica. ;
„Da li će to da bude 24 časa ili nešto drugo, na tome ćemo insistirati. Mi želimo da građani imaju sigurnost, ne želimo da građani budu taoci, posebno oni koji su se pridržavali svega, koji su se vakcinisali, da imaju strah da odu i do restorana i do bioskopa i da znaju kad odu tamo da je to bezbedna zona, da su tamo ili vakcinisani ili testirani ljudi”, rekao je ministar.
Upitan o broju vakcinisanih, on je rekao da nema razloga da se te brojke kriju i dodao da bi mogle da budu objavljene već sledeće nedelje.
„Važno je da se dopre do ljudi koji beže od istine i ne priznaju da korona postoji, da se od nje umire i da je jedini lek vakcina”, rekao je Lončar.
Važno je da građani budu bezbedni, a da li će se važenje kovid propusnica produžiti na 24 časa ili će biti nešto drugo, to ćemo analizirati, rekao je danas ministar zdravlja Zlatibor Lončar u Nišu.
„Što se tiče toga da se objave podaci ljudi koji su vakcinisani (a preminuli su od korone) nemamo nikakav problem. To ćemo objaviti možda već sledeće nedelje. Želimo da sve proverimo dva ili tri puta, da ne pogrešimo nešto, da uporedimo sve baze podataka koje imamo. Ne postoji nijedan razlog da to ne kažemo”, rekao je Lončar.
On je napomenuo i da nikada niko nije rekao da vakcina 100 odsto štiti i podsetio da postoji mnogo faktora kada je reč o reakciji na korona virus, ali i da treba dopreti do ljudi koji beže od istine i govore da korona ne postoji.
Lončar je ponovio da je jedini efikasan lek vakcina i da se samo sa vakcinacijom može razmišljati o boljim vremenima.
Na pitanje o pismu američkih kongresmena koji su kritikovali, kako su rekli, netransparentnu nabavku opreme tokom epidemije korona virusa u Srbiji, Lončar kaže da nema šta da se krije, kao i da Srbija i dalje nabavlja svu neophodnu opremu.
„Ako ciljate na ono da su kongresmeni iz SAD zamerili to, ja puno pozdravljam te kongresmene i mene interesuje da li su oni objavili koliko je potrošila Amerika i da li su rekli kako su SAD preusmaravale avione kada su kretali sa respiratorima ka onim destinacijama koje su platile za respiratore, ali nisu bile moćne”, upitao je Lončar.
Lončar je zaključio da bi respiratore plaćao i zlatnim polugama da bi ljudi preživeli.
Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.