Hoćeš li podržati ekspres vesti danas?
Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.
Srpske Internet Novine - BEZ UVREDE I BEZ CENZURE - O čemu Srbija ćuti mi nećemo
Ekspres vesti osnovane su 2014. godine i od tada su postale jedan od vodećih novinskih portala u Srbiji.
AMSTERDAM
Trgovine, restorani i kafići moraju se zatvoriti u 19 sati sledeće tri nedelje. Takođe, preporuka je da se ograniče kućne posete ( do četiri osobe) i organizuje rad od kuće što je više moguće.Mere stupaju na snagu u subotu u 19 sati.
Ovim merama Vlada želi suzbiti vrhunac infekcija i prijema u bolnicu. Verovatno se radi o ograničenju od nekoliko nedelja. Ali da li je tu kraj? U međuvremenu se pripremaju i dugoročne mere, poput obaveze korona propusnice za trgovine bez nužde, radno mesto i visoko obrazovanje.Tim za upravljanje epidemijom (OMT) očekuje da će ova takozvana 2G politika dti rezultate.
Mnogi vlasnici kafića i restorana to uopšte ne vide kao rešenje. Mnogi od njih ukazuju da neće zatvoriti svoja vrata u 19 sati kao vid građanske neposlušnosti. "Reč je o opstanku" kaže predsednik KHN-a Robèr Willemsen. "Potpuno je smešno da naš sektor mora platiti ovu propalu vladinu politiku."
Do prošlog meseca vlada j e insistirala na tome da bi relativno visoka stopa procepljenosti u Holandiji - 69 posto stanovništva dvostruko vakcinisano, u poređenju s prosekom EU-a od 65,8 posto - omogućila ublažavanje preostalih ograničenja do kraja godine. Danas statistika pokazuje da je nešto više od 73% odraslog stanovniđtva potpuno vakcinisano.
Mere dolaze u vreme kada Holandija beleži rekordan broj novih slučajeva.
Definitivno ovde nešto ne štima, jer i do sada niste mogli ni kafu na otvorenom da popijete, ako nemate 3G dokaz.Povećao se broj vakcinisanih, ali i broj zaraženih.
Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.