EKSPRES VESTI

Srpske Internet Novine - BEZ UVREDE I BEZ CENZURE - O čemu Srbija ćuti mi nećemo


Ekspres vesti osnovane su 2014. godine i od tada su postale jedan od vodećih novinskih portala u Srbiji.


Email
Pošaljite nam Vašu priču na email
 Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli. 

Traži 

Sviđa ti se ono što čitaš? Podeli ovu vest:
 
 

Član Kriznog štaba: "Kovid propusnice neće rešiti problem rasta broja zaraženih"

Pokrajinski sekretar za zdravstvo Zoran Gojković izjavio je danas da kovid propusnice neće rešiti problem rasta broja zaraženih u Srbiji.

Kako je naveo, lično za njega kovid propusnice nisu dobra mera jer, kako pojašnjava, kada se neko tera na nešto, pogotovu Srbi, oni neće hteti iz inata da to učine.

Na pitanje zašto se Krizni štab ne sastaje često kao ranije i da li postoje neke nesuglasice među članovima, Gojković kaže da se sastaju na dnevnom nivou, a ne samo kada su tu mediji, kao i da ne postoje nikakvi problemi.

"Najveći problem Kriznog štaba nije toliko vezan za broj zaraženih. U strategiji pandemijske borbe najvažnije nam je da očuvamo zdravstveni sistem i da pružimo pravu lekarsku negu svima koji obole", kazao je on.

Navodeći da se moraju lečiti i vakcinisani i nevakcinisani, Gojković ukazuje na to da je oko 75 odsto hospitalizovanih nevakcinisano, a da je na intenzivnoj nezi, gde su pacijenti sa najtežim kliničkim slikama, manje od 10 odsto onih koji su vakcinisani.

On je dodao da one mogu poslužiti samo kao mera kojom će neko biti nateran da se vakciniše.

Kada se neko tera na nešto, pogotovu Srbi, oni neće hteti iz inata da to učine.

Gojković je kazao za TV K1 da trenutno Krizni štab razmatra da li će se uvoditi kovid propusnice i da u okviru razmatranja sagledavaju i iskustva u inostranstvu koja pokazuju da je broj vakcinisanih neznatno povećan.

"Kovid propusnice neće rešiti problem rasta broja zaraženih, a ključno pitanje je da li ćete sa kovid propusnicama naterati ljude da se vakcinišu. Francuska je to uvela, ali se broj vakcinisanih neznatno povećao", kazao je Gojković.

Od hopsitalizovanih koji su vakcinisani, na respitatoru su oni koji su, kako je rekao, izuzetno imuno kompromitovani i to stariji ljudi.

Na pitanje da li je neko vakcinisan preminuo, Gojković kaže da jeste, ali da se taj broj procentualno u odnosu na sve preminule meri u promilima.

Kada je reč o trenutnoj epidemiološkoj situaciji u našoj zemlji, Gojković kaže da se nalazimo u talasu epidemije koji traje već više nedelja.
"Zaustavili smo eksponencijalni rast zaraženih, sada je negde oko sedam, osam hiljada, sutra, prekosutra, broj novozaraženih će biti manji ili isti", naveo je.

Ističe da se ne može očekivati povećanje broja novozaraženih, izuzev da se desi neka velika zaraženost od nekoliko hiljada ljudi u istoj fabrici što je, dodaje, malo verovatno.

Hoćeš li podržati ekspres vesti danas?

Verujemo da svako zaslužuje da razume svet u kojem živi. Takvo znanje pomaže stvaranju boljih građana, komšija, prijatelja, roditelja i vladara ove planete. Za produkciju dobrog novinarstva potrebni su resursi.

Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.

Najnovije

 Shutterstock Editorial

Krunić i Danilina za 66 minuta stigle do osmine finala Sinsinatija

Srpska teniserka Aleksandra Krunić i njena partnerka u dublu Kazahstanka Ana Danilina plasirale su…

Nemanja Vidić dao iskaz u Javnom tužilaštvu za organizovani kriminal

Bivši fudbaler Nemanja Vidić dao je iskaz u Javnom tužilaštvu za organizovani kriminal u vezi sa…

N1 saznaje: Vesić na slobodi umesto u pritvoru zbog tehničke greške

Prošlo je više od mesec dana otkako je odlukom Apelacionog suda ponovo potvrđena optužnica kojom je…
Milos Tesic/ATAImages

SPS i Ružić okrenuli ćurak – idu protiv Vučića i naprednjaka?

Nakon najave lidera socijalista Ivice Dačića da će SPS samostalno izaći na predstojeće…

Nikola Kalinić završio igračku karijeru

Srpski košarkaš Nikola Kalinić saopštio je danas da je završio igračku karijeru i da će postati…

Kristijano Ronaldo najstariji starter u istoriji Mundijala

Portugalska fudbalska zvezda Kristijano Ronaldo nastavlja da pomera granice i ispisuje istoriju,…

15. teniser sveta otkazao Vimbldon

Italijanski teniser Lorenco Muzeti otkazao je učešće na predstojećem Vimbldonu u Londonu jer se…

Novo pojačanje crno-belih biće Derek Vilis

Partizan nastavlja da sklapa tim za sezonu 2026/27, a novo pojačanje crno-belih biće Derek…