Hoćeš li podržati ekspres vesti danas?
Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.
Srpske Internet Novine - BEZ UVREDE I BEZ CENZURE - O čemu Srbija ćuti mi nećemo
Ekspres vesti osnovane su 2014. godine i od tada su postale jedan od vodećih novinskih portala u Srbiji.
OVOM LUDILU NEMA KRAJA
Biće potrebno obaviti više vakcinacija narednih godina, "možda i do kraja naših života".
On je upozorio da bi kovid-22 mogao da bude znatno opasniji od postojećeg. Švajcarski imunolog je rekao da bi kombinacija postojećih sojeva mogla da rezultira novim, opasnijim mutacijama i opasnijom fazom pandemije.
"Kovid-22 bi mogao da bude mnogo opasniji nego ono čemu sada prisustvujemo", upozorio je Redi, preneo je "Miror".
Zbog toga, kaže, biće potrebno obaviti više vakcinacija narednih godina, "možda i do kraja naših života". Govoreći za švajcarski "Blik", švajcarski naučnik je rekao da zbog sojeva poput delte, "ovo više nije kovid-19" i upozorio je da svako ko bude odbio da se vakciniše, biće inficiran u nekom trenutku.
"Količina patogena koju sa sobom nosi delta je toliko velika da svako ko nije vakcinisan, može da bude superprenosilac", naglasio je Redi.
On je dodao da će se povećati broj obolelih na jesen i prognozira vraćanje restriktivnih mera u nekim zemljama.
"Vrlo je verovatno da će se pojaviti soj protiv kojeg nećemo moći da se oslonimo samo na vakcinaciju. Zbog toga moramo da se pripremimo za nekoliko vakcinacija narednih godina, a vakcine će morati da se prilagodjavaju novim mutacijama", kazao je Redi.
Naučnik je izjavio da beta i gama sojevi delimično mogu da izbegavaju antitela, dok je "delta mnogo zaraznija, ali nije razvila mehanizme za izbegavanje antitela."
Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.