Hoćeš li podržati ekspres vesti danas?
Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.
Srpske Internet Novine - BEZ UVREDE I BEZ CENZURE - O čemu Srbija ćuti mi nećemo
Ekspres vesti osnovane su 2014. godine i od tada su postale jedan od vodećih novinskih portala u Srbiji.
Predrag Kon oštro je danas reagovao zbog toga što ljudi u baštama kafića ne nose maske.
- Mi sada imamo situaciju koju ne znam kako drugačije da tumačim nego kao bojkot. Otvorene su bašte kafića i vi kad pogledate sve snimke, ja nijedan snimak nisam video da ljudi sede na otvorenom sa maskama- istakao je Kon.
- To je jednostavno kršenje onoga što je dogovoreno i što piše u uredbi - istakao je dr Kon.
On je rekao da mora jasno da se zna zašto je to doneseno.
- Mi smo svojevremeno, kada smo pričali da li može da se sprovodi bilo kakva mera sankcionisanja u pešačkim zonama, tada je doneta odluka da to ne može da se sprovede. To uopšte nije istina, to se u celoj Evropi sprovodi! Samo malo, da kažem sada ono što jednostavno trpim neprekidno! Ako se odlučimo za neku meru, nismo se odlučili napamet, mi popuštamo zato što jednostavno mora da se popusti, zbog toga da bi ekonomija funkcionisala, da bi na neki način počelo da se radi- istakao je Kon.
Upitan gde je izašla uredba o maskama u baštama, pošto je sekretar za komunalne poslove Grada Beograda Ivan Divac rekao da on to nije video, dr Kon je objasnio da je to poslednja uredba napismeno data i da izlazi u Službenom glasniku.
- Ako nije pročitao da to lepo piše da na otvorenom prostoru u baštama treba da se nose maske, sem kad se konzumira namirnica i hrana, onda jednostavno nije to ni pročitao. Ako se na osnovu toga donose takve odluke da se to i ne kontroliše, onda će svaki građanin shvatiti da je to besmisleno, a to je jako pogrešno, nije to besmisleno. Šta ćemo dalje?- rekao je Kon.
On je rekao da kazne nisu epidemiološka mera, ali su jako bitne za motivaciju.
- Nekome je za motivaciju potrebna pohvala, nekome i kazna, meni nije cilj to, nego da počnemo da se vakcinišemo još više. Mi i sada imamo dobre rezultate, blizu smo tri miliona vakcinisanih, vrlo blizu, prešli smo 1,2 miliona onih koji su primili dve doze- kazao je epidemiolog.
Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.