Hoćeš li podržati ekspres vesti danas?
Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.
Srpske Internet Novine - BEZ UVREDE I BEZ CENZURE - O čemu Srbija ćuti mi nećemo
Ekspres vesti osnovane su 2014. godine i od tada su postale jedan od vodećih novinskih portala u Srbiji.
Nikolas Maduro je od Rusije i Kine krajem oktobra zatražio pomoć da bi poboljšao vojne sposobnosti, objavio je Vašington post. Ovaj američki list je dobio interne dokumente vlade SAD u kojima piše da je Venecuela tražila od Moskve pomoć u popravci ruskih borbenih aviona Suhoj, poboljšanju radarskih sistema i isporuci raketa.
Evropska unija i Amerika smatraju da Nikolas Maduro nema legitimitet demokratski izabranog predsednika zbog izbornih neregularnosti.
Analitičari ocenjuju da Rusija, potpuno fokusirana na rat u Ukrajini, nije imala ni političku ni vojnu spremnost da reaguje, prenosi španski portal El Pais i dodaje da je ovim otvoreno pitanje o granicama savezništva koje Moskva nudi svojim partnerima u trenutku globalnih kriza.
Nije tajna da predsednik Aleksandar Vučić sa Moskvom održava bliske političke i ekonomske veze. Uprkos kritikama iz Evropske unije, da bi Srbija, kao država kandidat za članstvo u EU, spoljnu i bezbednosnu politiku trebalo da uskladi sa evropskom. Takođe, Srbija je nekoliko puta, samo u slučaju NIS-a, stavila interese Rusije ispred sopstvenih.
Narativ kojim se vlast služi kada je u pitanju Moskva, dovodi do toga da se među građanima Rusija percipira kao prijatelj i zaštitnik.
A da li je na primeru Venecuele postalo jasno da Rusija sada može da se bavi samo Ukrajinom, i da nema vremena za Srbiju i njene probleme?
Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.