Ženska košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva, na kojem brani zlatnu medalju. Izabranice Marine Maljković savladale u selekciju Velike Britanije rezultatom 66:60 i u narednoj rundi će igrati protiv Belgije. Najzaslužnije za pobedu srpskog tima bile su Jovana Nogić i Ivon Anderson – obe su sjajno odigrale u drugom poluvremenu.
Najefikasnija u srpskom timu bila je Jovana Nogić, koja je postigla 16 poena (6/11 iz igre) i 4 skoka.
Pored duela Srbija – Belgija, za plasman u polufinale boriće se Španija – Nemačka, Mađarska – Češka i Francuska – Crna Gora.







