Košarkaši Partizana pobedili su SC Derbi u Podgorici 81:79 u drugom meču četvrfinalne serije ABA Lige.
Beogradski tim je tom pobedom izjednačio rezultat u seriji na 1:1 i izborio majstoricu.
SC Derbi je prvi međusobni duel u Beogradu dobio 84:83.
Podgorički tim je još jednom pružio više od svojih mogućnosti, odigrao dobar meč i u većem delu bio u vođstvu.
Vodio je 31:25, u 23.minutu razlika je iznosila sedam (47:40), a u 28. minutu šest poena (61:55).
U samom finišu, u poslednja dva minuta, Partizan je preokrenuo i u uzbudčjivoj završnici došao do pobede.
Presudio je Džejms Nanali, koji je u finišu pogodio dve trojke.
Nanali je meč završio sa 23, a efikasniji od njega bio je Dante Eksum sa poenom više.
U podgoričkoj ekipi najefikasniji je bio Flečer Megi sa 15, Zvonimir Ivišić ubacio je 12, a poen manje Nikola Pavlićević.
Odlučujući treći meč biće odigran u ponedeljak u Beogradu.
Pobjednik duela između SC Derbija i Partizana u polufinalu igraće protiv Cedevita Olimpije, koja je u četvrtfinalu bila bolja od FMP-a.
U drugom polufinalu Crvena Zvezda pobedila je u prvoj utakmici Budućnost Voli 93:55 i povela sa 1:0 u seriji.







