Rukometaši Srbije trijumfalno su završili kvalifikacioni ciklus takmičenja za Evropsko prvenstvo. "Orlovi" su u poslednjem meču Druge grupe pobedili selekciju Slovačke 37:26.
Naredni šampionat Evrope biće ujedno i sedmo učešće za nacionalni tim Srbije od samostalnosti 2006. godine, a drugi put pod selektorskom palicom Tonija Đerone.
Evropsko prvenstvo u rukometu za muškarce 2024. godine biće 16. izdanje kontinentalnog turnira i treće na kojem će nastupiti 24 reprezentacije.
Berlin, Hamburg, Minhen, Manhajm, Keln i Dizeldorf biće gradovi domaćini turnira koji će se održati od 10. do 28. januara 2024. godine.







