Rukometaši Srbije poraženi su na gostujućem terenu od reprezentacije Norveške – 35:25.
Sagosen je sa 12 golova predvodio pobednički sastav, šest je dodao Reinkind, dok se Bjornsen zaustavio na pet pogodaka.
Sa druge strane, kod Srbije se istakao Orbović sa četiri gola, isto toliko je dodao i Marsenić, dok je Vejin dodao pogodak manje.
Norveška je nakon ovog meča izbila na prvo mesto zbog boljeg međusobnog skora.
Pre samo tri dana "orlovi" su slavili trijumf protiv istog rivala u Novom Sadu sa 25:24.
Dva kola pre kraja Norveška i Srbija imaju po šest, a Slovačka i Finska po dva boda i izabranicima Tonija Đerone dovoljan je samo još bod kako bi matematički obezbedili učešće na šampionatu starog kontinenta.
Srbija će 27. aprila gostovati u Finskoj, a tri dana kasnije će dočekati Slovačku i tada će moći da završi posao.







