Hrvatska fudbalska reprezentacija savladala je Kanadu 4-1 (2-1) u dvoboju drugog kola grupe F svetskog prvenstva u kojem je domaćin Katar.
Kanađani su poveli već u 2. minutu a Hrvati preokrenuli.
U 37. izjednačila je Hrvatska preko Andreja Kramarića. Perišić je poslao jednu "podzemnu" loptu ka Kramariću koji je rutinski savladao Milana Borjana.
U 44. minutu Hrvatska dolazi do potpunog preokreta. Lopta je uz puno sreće stigla do Livaje, koji je precizno šutirao ka golu Borjana po zemlji i doneo veliku radost Hrvatima.
U 70.minutu Kramarić neometan šalje loptu u mrežu.
U zaustavnom vremenu Majer daje i četvrti gol za Hrvatski tim.
Na kraju, najviše zahvaljujući golmanu Crvene zvezde Borjanu, Hrvatska je dala "samo" četiri gola.
Kanađani su ovim porazom izgubili šansu ѕa prolaz u osminu finala i idu kući.
Golman Kanade i kapiten Milan Borjan, bio je izložen žestokim uvredama od strane hrvatskih navijača. Bilo je to šokantno veličanje zločinačke vojne operacije "Oluja" nasred Mundijala u Kataru. Hrvati su istakli i uvredljiv transparent na račun Borjana, sa slikom traktora koja asocira na vojnu akciju "Oluja", tokom koje je proterano više od 250.000 Srba i ubijeno više od 2.000 ljudi, pretežno civila.
U koloni izbjeglica iz tadašnje Republike Srpske Krajine je bio i Milan Borjan. Navijači Hrvatske su stalno provocirali Borjana i uvredljivo mu skandirali.







