EKSPRES VESTI

Srpske Internet Novine - BEZ UVREDE I BEZ CENZURE - O čemu Srbija ćuti mi nećemo


Ekspres vesti osnovane su 2014. godine i od tada su postale jedan od vodećih novinskih portala u Srbiji.


Email
Pošaljite nam Vašu priču na email
 Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli. 

Traži 

SPORT
QATAR 2022

Rišarlison oživljava brazilski dres s brojem 9 u pobedi nad Srbijom

|

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je večeras od selekcije Brazila 2:0 (0:0) u meču prvog kola grupe G na Svetskom prvenstvu u Kataru.

Oba gola za Brazil postigao je Rišarlison u 62. i 73. minutu, a kod oba pogotka asistent je bio Vinicijus.

Od Svetskog prvenstva 2002., u Južnoj Koreji i Japanu, Brazilac s tim brojem nije dao gol u prvoj utakmici.

Naime, tada je Ronaldo  postigao jedan od brazilskih golova u pobedi protiv Turske 2-1.

Posle prvog kola Brazil i Švajcarska imaju po tri boda, a Srbija i Kamerun su bez bodova. U drugom kolu Srbija će u ponedeljak od 11 časova igrati protiv Kameruna, a Brazil od 17 časova protiv Švajcarske.

Stojković: Šokirao me taj pad fizičke spreme

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Dragan Stojković izjavio je da je fizički pad bio ključan u porazu od Brazila na Svetskom prvenstvu u Kataru.

"Zaslužena pobeda Brazila, pogotovo u drugom gde su potpuno dominirali. Razlog dominacije je nešto što je bilo iznenađujuće. Totalno smo pali fizički. Zašto smo toliko pali stvarno ne znam, verovatno umor od svih utakmica. Prvo poluvreme je bilo dosta solidno sa naše strane uspevali smo da pasing igrom pariramo Brazilu. Smatrao sam da ćemo tako i u drugom pa čak i da ćemo uspeti da postigemo gol, ali me je šokirao taj pad fizičke spreme", rekao je Stojković posle meča za RTS.

Tadić: Zaslužena pobeda Brazila, moglo je bolje

Kapiten fudbalske reprezentacije Srbije Dušan Tadić izjavio je da je selekcija Brazila zasluženo pobedila u meču prvog kola grupe G na Svetskom prvenstvu u Brazulu.

"Moglo je bolje. Brazil je izuzetno jak, mi svaku utakmicu idemo po pobedu. Bila je teška utakmica, na kraju su zaslužili pobedu. Imali smo momente kada smo mogli da ih ugrozimo, da smo to bolje iskoristili moglo je možda i da ode u drugom smeru", rekao je Tadić posle meča za RTS.

Lukić: Morali smo da igramo direktnije i hrabrije

Srpski reprezentativac Saša Lukić priznao je da su naši fudbaleri morali da odigraju bezobraznije, direktnije i hrabrije protiv selekcije Brazila u prvom kolu grupe G na Svetskom prvenstvu u Kataru.

"Prvo poluvreme smo parirali Brazilu, imali smo neke šanse. U drugom smo pali i oni su to iskoristili. Sigurno da je moglo bolje. Drugo poluvreme smo krenuli greškom i uneli neku nervozu, posle toga smo pali i nismo uspeli da ase dignemo. Možda je bolje da to bude danas, još je sve otvoreno", rekao je Lukić posle meča za RTS.

Sviđa ti se ono što čitaš? Podeli ovu vest:

Najnovije

Naučnici iz Hongkonga napravili prototip baterije budućnosti - netoksična i traje 300 godina

Kineski istraživači razvili su formulu za netoksičnu „vodenu bateriju“ koja bi, prema rezultatima…

Zbog predsednika 11 igrača se povuklo iz vaterpolo reprezentacije Srbije

Posle ostavke selektora Uroša Stevanovića reprezentaciju Srbije je napustilo i 11 trofejnih…

Zvezda povela 1:0 u seriji protiv Cedevita Olimpije

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cedevita Olimpiju rezultatom 101:92 u prvoj utakmici…

Zašto sat pokazuje 60 minuta? Odgovor uključuje misteriju staru 5.000 godina

Sat pokazuje 60 minuta u jednom satu zato što su Sumerani iz Mesopotamije pre 5.000 godina otkrili…

Umro Ted Tarner, osnivač CNN i pionir televizijskih vesti

Ted Tarner, osnivač CNN-a i jedan od najuticajnijih ljudi u istoriji televizijskih medija, preminuo…

Na Antarktiku postoji "krvavi vodopad": Iz leda izlazi crvena, slana voda

Na jednom od najhladnijih i najsurovijih mesta na planeti postoji prizor koji izgleda kao scena iz…

Konobar zamalo zapalio restoran, i greškom stvorio jedno od najpoznatijih jela na svetu

Postoje jela koja su nastala pažljivo u restoranima, iz generacija usavršavanja i recepata koji se…

Istorija u Londonu! Prvi maraton ispod dva sata

Atletičarka iz Etiopije Tigst Asefa i Kenijac Sebastijan Save oborili su svetske rekorde u…