Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je danas Nemačku 3:0 u trećem kolu C grupe Svetskog prvenstva u poljskom Lođu po setovima 25:23, 25:22 i 25:23, posle 75 minuta igre.
Najefikasnija u srpskom timu bila je Tijana Bošković sa 24, Bianka Buša osvojila je osam, a Jovana Stevanović sedam poena
Srpske odbojkašice imaju skor 3-0, a već sutra igraju protiv Kazahstana (13.00), a potom grupnu fazu završavaju protiv SAD 1. oktobra (19.00).
Svi rezultati i osvojeni bodovi iz prve faze takmičenja se prenose u drugu fazu.








