U drugom meču četvrtog „prozora“ kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2023, reprezentacija Srbije je u Istanbulu, u prepunom „Sinan Erden Domu“, ostvarila vrednu pobedu protiv Turske!
Nakon utakmice selektor Pešić je izjavio:
– Čestitke mom timu. Veoma važna pobeda za nas. Prvih 20 minuta je recept kako želimo da igramo na Evropskom prvenstvu. Tada je odbrana bila odlična, najbolja do sada. Igrali smo i veoma pametno u napadu. Veoma pametno! Ali to nije iznenađenje za mene, znao sam da imamo talenta u napadu, i da treba da još par puta ponovimo odbranu iz prvih 20 minuta. Zašto smo u drugom poluvremenu izgubili ritam utakmice zaslužan je turski tim. Oni nisu imali drugu opciju. Rizikovali su sa brzim šutevima, igrali veoma agresivno u odbrani, na ivici faula. Ne mogu da kažem da je svaki kontakt bio faul, ali bili su veoma agresivni. To je razlog zašto smo izgubili kontrolu utakmice. Ali, u smislu naše pripreme za Evropsko prvenstvo, to nije ni tako loše. Kao što je Kuridža rekao, veoma je važno da smo se vratili. Nismo samo pokazali mentalni karakter, već smo u poslednjih pet minuta tačno znali šta želimo da igramo u napadu. To je još jedna pozitivna stvar za mene.







