Novak Đoković i zvanično je objavio da se povukao sa predstojećeg US opena.
Novak Đoković neće učestvovati na poslednjem grend slemu u sezoni jer nije došlo do promene pravila Američkog centra za kontrolu zaraznih bolesti (CDC), a Teniska asocijacija SAD (USTA) nije zatražila izuzeće za Novaka, te je njemu kao nevakcinisanom strancu zabranjen ulaz u Sjedinjene Američke Države.
Novak je ovu vest potvrdio na društvenim mrežama, usput se zahvalivši svim navijačima na podršci.
– Nažalost, neću se takmičiti ove godine u Njujorku. Želim svim igračima dobar turnir. Hvala mom #NoleFam (navijačima) za svu ljubav, podršku i ohrabrenje. Nastavljam da čuvam formu i optimizam i radujem se novim takmičenjima. Vidimo se uskoro – napisao je Đoković
Sadly, I will not be able to travel to NY this time for US Open. Thank you #NoleFam for your messages of love and support. ❤️ Good luck to my fellow players! I’ll keep in good shape and positive spirit and wait for an opportunity to compete again. 💪🏼 See you soon tennis world! 👋🏼
— Novak Djokovic (@DjokerNole) August 25, 2022







