Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se danas u polufinale Lige nacija pošto je u četvrtfinalu savladala selekciju Sjedinjenih Američkih Država sa 3:2 (29:27, 25:23, 20:25, 20:25, 15:13).
Izabranice selektora Danijelea Santarelija porazile su olimpijske šampionke i trenutno najbolju reprezentaciju na planeti prvi put posle 2018. godine i šest vezanih poraza u međusobnim mečevima.
Rival odbojkašica Srbije u polufinalu biće selekcija Brazila koja je danas savladala Japan sa 3:1 (29:27, 28:26, 20:25, 25:14).
U preostalim četvrtfinalnim mečevima Lige nacija sutra se sastaju Italija - Kina (14.00) i Turska - Tajland (17.30), a pobednici pomenutih duela činiće drugi polufinalni par.
Polufinala su na programu 16. jula, a finale i utakmica za treće mesto 17. jula.







