EKSPRES VESTI

Srpske Internet Novine - BEZ UVREDE I BEZ CENZURE - O čemu Srbija ćuti mi nećemo


Ekspres vesti osnovane su 2014. godine i od tada su postale jedan od vodećih novinskih portala u Srbiji.


Email
Pošaljite nam Vašu priču na email
 Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli. 

Traži 

SPORT

Ronaldov dres prodat za 1,3 miliona dinara - može li Mesi da donese više za lečenje malog Gavrila

Potpisani dres Kristijana Ronalda prodat je za 1,3 miliona dinara na aukciji za pomoć osmomesečnom Gavrilu Đurđeviću, koji boluje od spinalne mišićne atrofije, saopštila je kompanija "Mocart".

Kako je saopštila kompanija "Mocart", koja je uspela da dođe do Ronalda i pozove ga da se priključi akciji, kupac dresa je želeo da ostane anoniman, ali je otkrila da je reč o kolekcionaru i uličnom umetniku koji stoji iza Instagram profila "Black Sails".

Kristijano je poslao svoj potpisan dres nakon što je kompanija "Mocart" kupila njegovu kapitensku traku i uplatila više od 7,5 miliona dinara na Gavrilov račun u fondaciji "Budi human". 

Kompanija "Mocart" spojila je Mesija i Ronalda zahvaljujući fudbalskim menadžerima iz agencije "Lian Sports" Nikoli Damjancu i Faliju Ramadaniju i u saradnji sa organizacijom "Zajedno za život", "Mocart" je stavio njihove potpisane dresove na humanitarnu licitaciju, kako bi se prikupila sredstva za lečenje.

Kao i za Ronaldov, ova kompanija dala je i početnu ponudu od milion dinara i za Barsinu desetku sa posvetom "za Gavrila", a licitacija za Mesijev dres traje do četvrtaka 13. maja u 15 sati.

Gavrilo Đurđević je rođen 7. septembra 2020. godine, a tri meseca posle rođenja konstatovano je da ima retku neuromišićnu bolest SMA 1 (spinalna mišićna atrofija tip 1).

Za lečenje malog Gavrila potrebno je još nešto manje od milion evra, a licitacije su se samo nizale - srpski reprezentacivac Stefan Mitrović je dao svoje kopačke i dres sa čuvenog meča na Marakani, njegov saigrač Aleksandar Mitrović takođe dres Srbije...

Sviđa ti se ono što čitaš? Podeli ovu vest:

Najnovije

Jessica Rosencrantz

Švedska ministarska za odnose sa EU: Srbija se kreće u pogrešnom pravcu

Ovakav razvoj događaja suprotan osnovama pristupanja EU Švedska ministarska za odnose sa EU Jesika…
Rektor Đokić

Rektor Đokić: Ukoliko građani i studenti budu tražili od mene angažman, ja sam spreman da ga prihvatim

Rektor Uninverziteta u Beogradu Vladan Đokić rekao je večeras da je ulazak pripadnika Uprave…

Izborna snaga studentskog protesta - SNS više nije pojedinačno najjača stranka

Studenti pojedinačno najjači u Kuli. Na prethodnim lokalnim izborima članovi sadašnje vladajuće…

Pobeda Srbije protiv Saudijske Arabije

Reprezentacija Srbije savladala je Saudijsku Arabiju – 2:1 (0:1) posle preokreta i dobrog izdanja…

Univerzitet u Beogradu: Osuđujemo zloupotrebu tragičnog događaja, besramnu kampanju tabloida i nezakonit pritisak na Univerzitet

Univerzitet u Beogradu najoštrije osuđuje zloupotrebu tragičnog događaja na Filozofskom fakultetu…

U Nemačkoj raste broj ljudi koji odbijaju vojni rok

Fil Vering razmišlja o tome da odbije da ide u vojsku. Kaže da ni u kom slučaju ne želi da ide u…

Telo devojke (25) nađeno ispred Filozofskog fakulteta u Beogradu, policija ispituje okolnosti

Na platou ispred Filozofskog fakulteta u Beogradu pronađeno je beživotno telo ženske osobe stare 25…

Devojka (†25) koja je grupno silovana preminula uz pomoć eutanazije: "Želim da odem u miru i prestanem da patim, tačka"

Noelija Kastiljo Ramos (25) iz Barselone, koja je 2022. godine bila žrtva grupnog silovanja i…