Severna Koreja neće učestvovati na ovogodišnjim Olimpijskim igrama u Tokiju kako bi zaštitila svoje sportiste od pandemije korona virusa, saopšteno je iz ministarstva sporta u Pjongjangu.
Odluka je doneta 25. marta na sastanku olimpijskog komiteta Severne Koreje, objavljeno je na sajtu ministarstva.
Olimpijske igre u Tokiju, koje su prošle godine odložene zbog pandemije korona virusa, ove godine bi trebalo da budu održane od 23. jula do 8. avgusta.







