Ženska košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je u Istanbulu Tursku 83:76.
Srbija je tako izborila mesto na šampionatu koji će se održati naredne godine u Španiji i Francuskoj, dva kola pre kraja.
Najefikasnija je bila Anderson sa 25 poena (11/17 iz igre), uz još pet skokova i šest asistencija, Sonja Vasić je imala 18, Jelena Bruks 17, a Aleksandra Crvendakić 12.
Kod Turske najbolja je bila Alben sa 17, dok su jedan poen manje ubacile Pelin Bilgič i Kvanitra Holingsvort.
Košarkašice Srbije naredni meč igraju 4. februara kada čekaju Albaniju.
Ekipa selektorke Marine Maljković trenutno je prva na tabeli grupe E sa osambodova, ispred Litvanki koje su sakupile četiri, posle kojih slede Turkinje sa tri i Albanke sa dva boda.







