Uprkos brojnim prilikama i dobroj igri našeg tima na gostovanju u Nemačkoj, slavio je Hofenhajm rezultatom 2:0, u okviru prvog kola grupne faze Lige Evrope.
Hofenhajm - Crvena zvezda 2:0 (0:0)
Stadion: “Rajs-Nekar-Arena”, Zinshajm, Nemačka.
Sudija: Alehandro Ernandez (Španija)
Strelci: Baumgartner u 64. i Dabur u 90+3. minutu.
Hofenhajm: Bauman, Rudi, Poč, Vogt, Akpoguma, Sesenjon (od 90. Skov), Grilič (od 46. Samaseku), Baumgartner (od 78. Larsen), Gaćinović (od 46. Gajger), Dabur, Belfodil (od 78. Bebu).
Rezerve: Pentke, Larsen, Gajger, Bebu, Samaseku, Adamjan, Skov, Bogard, Klaus.
![]()
Crvena zvezda: Borjan, Eraković, Milunović, Degenek, Gajić (od 85. Simić), Rodić, Sanogo (od 76. Petrović), Nikolić, Katai (od 76. Vukanović), Spiridonović (od 76. Ben), Falćineli (od 85. Pavkov).
Rezerve: Popović, Ćopić, Gobeljić, Pankov, Petrović, Ben, Gavrić, Vukanović, Simić, Radulović, Pavkov, Krstović.
Žuti kartoni: Sanogo, Falćineli (Crvena zvezda).
Po prvi put ove sezone videli smo naš tim u formaciji sa tri štopera. Nažalost, Crvena zvezda je u meč ušla bez trojice važnih fudbalera - Ivanića i Kange, odsutih zbog korona virusa, i Boaćija koji je utakmicu propustio zbog povrede.
Crveno-beli će imati priliku za popravni već sledećeg četvrtka (19.00), na "Marakanu" dolazi češki Liberec koji je sinoć savladao Gent sa 1:0. Vremena za žaljenje nema mnogo iako ima za čim. Stankovićevi puleni bili su u najmanju ruku ravnopravan rival na terenu najvećeg gavorita Grupe L.







