Košarkaši Srbije pobedili su posle neizvesne završnice u trećem kolu Evrobasketa Grupe A selekciju Letonije rezultatom 84:80. Nikola Jokić je postigao 39 poena i imao deset skokova. Tim učinkom je postao najbolji strelac Srbije od osamostaljenja na jednoj utakmici.
Srbija se plasirala u osminu finala.
Jokić je postao najbolji strelac Srbije na jednom meču od osamostaljenja države, a na kraju je upisao i dabl-dabl - 39 poena, deset skokova i četiri asistencije.
Filip Petrušev dodao je 12 poena, a Marko Gudurić 11 i to su bili jedini dvocifreni igrači u Srbiji.
Kod Letonije najefikasniji bio je Davis Bertans sa 16 poena i deset skokova, a Kristaps Porzingis dodao je 14 uz šest skokova.
U narednom kolu Srbija će igrati protiv Češke, a taj meč zakazan je za ponedeljak, 1. septembar od 20.15.
-
Zanimljivo
Srbija je protiv Portugala i Letonije bila nepogrešiva sa linije penala – 38/38!







