Pored toga što je ostao bez garantovane novčane nagrade od 250.000 dolara, posle diskvalifikacije sa US opena, srpski teniser Novak Đoković kažnjen je i sa dodatnih 10.000 dolara zbog nesportskog ponašanja.
Najbolji igrač sveta izbačen je sa njujorškog Gren slema, pošto je u meču osmine finala protiv Pabla Karenjo-Buste lopticom pogodio pomoćnog sudiju.
Na taj način, Srbin je ostao bez zarađenih poena na USO i novčane nagrade od 250.000 dolara, a sad će morati da plati i 10.000 zbog nesportskog ponašanja.
Organizatori turnira takvu odluku obrazložili su rečima da je ona doneta u skladu sa Gren slem pravilnikom.







