Hoćeš li podržati ekspres vesti danas?
Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.
Srpske Internet Novine - BEZ UVREDE I BEZ CENZURE - O čemu Srbija ćuti mi nećemo
Ekspres vesti osnovane su 2014. godine i od tada su postale jedan od vodećih novinskih portala u Srbiji.
Grad Niš i Naučno-tehnološki park (NTP) bili su domaćini „Septembarskog susreta“ na Belom dvoru u Beogradu u organizaciji NALED-a (Nacionalna alijansa za lokalni ekonomski razvoj) gde su u prisustvu predsednice Vlade Srbije Ane Brnabić i visokih zvanica, ministara, ambasadora, gradonačelnika, brojnih predsednika opština, i privrednika promovisani i predstavljeni razlozi zbog kojih se Niš prepoznaje kao mesto inovacija i naprednih tehnologija sa povoljnim poslovnim okruženjem.
Predsednica Vlade Ana Brnabić zahvalila domaćinu, donatorima i NALED-u na svim reformama koje su sprovedene.
Pred nama su izuzetno izazovna vremena, ali ja kao večni optimista želim da poručim da kada su pred vama veliki izazovi i veliki problemi onda su i uspesi koje postižete mnogo veći i mnogo značajniji, poručila je premijerka.
Prijateljstvo i saradnja Niša i NALED-a traju gotovo deceniju i po čineći Niš boljim mestom za život naših građana stvaranjem povoljnog poslovnog ambijenta i reformama koje smo već preduzeli, istakla je gradonačelnica Niša Dragana Sotirovski.
Zajedno smo pokrenuli mnoge stvari, unapredili lokalnu administraciju kroz program certifikacije opština i gradova u jugoistočnoj Evropi, ubrzali proceduru izdavanja građevinskih dozvola, podržali niške inovatore i unapredili uslove za zaštitu životne sredine. Jedna smo od prve četiri lokalne samouprave u Srbiji koje su se pridružile projektu “Upravljanje staklenom ambalažom na Zapadnom Balkanu” i uz podršku GIZ-a i NALED-a postavili smo čak 300 zvona za reciklažu, navela je Sotirovski.
Predsedavamo Klubom gradova i opština sa povoljnim poslovnim okruženjem, liderima u razvoju Srbije što je potvrda da smo na dobrom putu. Zahvaljujem NALED-u na organizaciji, kazala je gradonačelnica Niša.
Ona je pozvala učesnike susreta da posete Niš, osete niški merak i uvere se u ono što su mogli na promociji i u neformalnim razgovorima da čuju o gradu ili da vide na niškom info pultu.
Predsednik Upravnog odbora NALED-a Vladislav Cvetković zahvalio je partnerima na saradnji i na snažnoj podršci NALED-u.
Njena ekselencija ambasadorka Švedske Anika Ben David govorila je o zajedničkom radu na zaštiti životne sredine i snažnom uključivanju građana i civilnog sektora u sprovođenju reformi u toj oblasti.
NALED je proglasio najčlanove za 2022. godinu, laureati su gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović i Željko Tomić iz OSI Računaranskog Inženjeringa.
Tradicionalni „Septembarski susretu“ bili su prilika da se u neformalnim razgovorima predstavnika NALED-a, njihovih članica i partnera obnove kontakti, razmene iskustva i dogovore zajedničke aktivnosti i saradnja na daljem unapređenju života u lokalnim zajednicama.
Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.