EKSPRES VESTI

Srpske Internet Novine - BEZ UVREDE I BEZ CENZURE - O čemu Srbija ćuti mi nećemo


Ekspres vesti osnovane su 2014. godine i od tada su postale jedan od vodećih novinskih portala u Srbiji.


Email
Pošaljite nam Vašu priču na email
 Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli. 

Traži 

Sviđa ti se ono što čitaš? Podeli ovu vest:
 
 

Svečana akademija posvećena slavi Grada Niša

U prisustvu visokih zvanica i gostiju u Svetosavskom domu je održana Svečana akademija posvećena slavi grada Niša – Svetom caru Konstantinu i carici Jeleni.

Godine trajanja i opstajanja Niša, duga tradicija i vrednosti koje su duboko utisnute u svest generacija su možda i najbolji dokaz sa kakvim se pijetetom svaka generacija trudi da obeleži današnji dan – dan Konstantina Velikog, tvorca Milanskog edikta, osnivač Konstantinopolja, dobrotvora hrišćanske crkve, rekla je gradonačelnica Niša Dragana Sotirovski obraćajući se prisutnima.

Veliki smo grad, izazovi su svakodnevni, dani i godina brzo prođu, a svedoci vremena našeg grada i postojanja su samo naša dela. Sve izgubljeno, kažu, može se ponovo naći, vreme, nažalost, ne. Zato žurimo obilazeći gradske kvartove, naša sela, gradeći putnu i komunalnu infrastrukturu, razgovarajući sa građanima i osluškujući njihove potrebe, ali i realizujući najvažnije. Povezujemo ljude i institucije, posredujemo, navela je ona.

Prema njenim rečima, Niš je danas na glavnom koloseku državnog rukovodstva, Vlade Srbije, republičkih preduzeća i institucija. Zahvalni smo na tome uz mnogo razumevanja za teška vremena izazvana svetskom krizom.

Ona je podsetila na završene kapitalne projekte i one koji se realizuju i predstoje.

Gradska slava nam iznova daje snagu i odvažnost da nastavimo našu misiju i ostvarivanje naših planova da Niš bude još bolje mesto za život. Sledimo put cara Konstantina i njegovu politiku religijske tolerancije i solidarnosti, sa Hristovim monogramom pred nama, sa novom energijom i duhovnom ispunjenošću, posvećeno nastavljamo da radimo na dobrobit svih građana Niša, poručila je gradonačelnica Niša.

Njegovo Preosveštensto Episkop niški Arsenije govoreći o delu cara Konstantina i carice Jelene kao ravnoapostolne, rekao je da pobedonosni znak na Konstantinovom labarumu postaje poziv na pobedu za sve nas pojedinačno nad zlom ovoga sveta koje pokušava da iskvari i obesmisli, da nas zbuni i navede na pogrešan put.

Zato je Konstantin Veliki i zato je njegovo delo ravno apostolu, jer je stavljajući sebi krst Hristov kao putovođu i upustivši se u sukob sa korupcijom i pokvarenošću starih bezbožnih sistema, izvojevao je jednom za svagda istorijsku prekretnicu za čovečanstvo, kazao je Njegovo preosveštenstvo.

Povodom gradske slave izveden je kulturno-umetnički program uz učešće niških umetnika i stvaralaca.

Hoćeš li podržati ekspres vesti danas?

Verujemo da svako zaslužuje da razume svet u kojem živi. Takvo znanje pomaže stvaranju boljih građana, komšija, prijatelja, roditelja i vladara ove planete. Za produkciju dobrog novinarstva potrebni su resursi.

Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.

Najnovije

Naučnici iz Hongkonga napravili prototip baterije budućnosti - netoksična i traje 300 godina

Kineski istraživači razvili su formulu za netoksičnu „vodenu bateriju“ koja bi, prema rezultatima…

Zbog predsednika 11 igrača se povuklo iz vaterpolo reprezentacije Srbije

Posle ostavke selektora Uroša Stevanovića reprezentaciju Srbije je napustilo i 11 trofejnih…

Zvezda povela 1:0 u seriji protiv Cedevita Olimpije

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cedevita Olimpiju rezultatom 101:92 u prvoj utakmici…

Zašto sat pokazuje 60 minuta? Odgovor uključuje misteriju staru 5.000 godina

Sat pokazuje 60 minuta u jednom satu zato što su Sumerani iz Mesopotamije pre 5.000 godina otkrili…

Umro Ted Tarner, osnivač CNN i pionir televizijskih vesti

Ted Tarner, osnivač CNN-a i jedan od najuticajnijih ljudi u istoriji televizijskih medija, preminuo…

Na Antarktiku postoji "krvavi vodopad": Iz leda izlazi crvena, slana voda

Na jednom od najhladnijih i najsurovijih mesta na planeti postoji prizor koji izgleda kao scena iz…

Konobar zamalo zapalio restoran, i greškom stvorio jedno od najpoznatijih jela na svetu

Postoje jela koja su nastala pažljivo u restoranima, iz generacija usavršavanja i recepata koji se…

Istorija u Londonu! Prvi maraton ispod dva sata

Atletičarka iz Etiopije Tigst Asefa i Kenijac Sebastijan Save oborili su svetske rekorde u…