EKSPRES VESTI

Srpske Internet Novine - BEZ UVREDE I BEZ CENZURE - O čemu Srbija ćuti mi nećemo


Ekspres vesti osnovane su 2014. godine i od tada su postale jedan od vodećih novinskih portala u Srbiji.


Email
Pošaljite nam Vašu priču na email
 Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli. 

Traži 

Sviđa ti se ono što čitaš? Podeli ovu vest:
 
 

Povodom Međunarodnog dana osoba sa invaliditetom

Za poslednje dve godine u Nišu je uklonjeno 260 barijera koje su otežavale kretanje osobama sa invaliditetom.

Izgradnja rampi kod Palilulske pijace i na Trošarini poslednjih dana samo je nastavak preduzimanja mera i sprovođenja projekata Grada Niša čiji je cilj da osobama sa invalidetom bude olakšano kretanje. Uz pomoć Direkcije za izgradnju grada unapređujemo infrastrukturu za olakšano kretanje osobama sa invaliditetom.

Projektom „Jedan laki kilometar“ sagledane su sve važnije i frekventne raskrsnice: na bulevarima Dr Zorana Đinđića, Nikole Tesle, 12. februara, Svetog Pantelejmona (Somborski bulevar), Dimitrija Tucovića, na Trgu kralja Aleksandra i Trgu kralja Milana, kod Margera, u Obrenovićevoj ulici, ulicama Milojka Lešjanina, Nikole Pašića, na raskrsnici kod Ureda i Palate pravde.

Na velikom broju lokacija su završene staze za olakšano kretanje slabovidim osobama.

U saradnji sa udruženjima osoba sa invaliditetom planiraju se radovi na mestima na kojima rampe i staze nisu završene.

Grad Niš iz svog budžeta finansira rad udruženja osoba sa invaliditetom, kao i boračko-invalidskih udruženja, finansira usluge personalnih asistenata i rad ličnih pratilaca, angažovanje geronto domaćica, snosi troškove gradskoj javnog prevoza, finansira boravak dece sa smetnjama u razvoju. Grad Niš nastavlja da u saradnji sa udruženjima osoba sa invaliditetom planira nove aktivnosti koje treba da olakšaju njihovo kretanje i učine da sva mesta u gradu budu podjednako dostupna svim građanima.

Hoćeš li podržati ekspres vesti danas?

Verujemo da svako zaslužuje da razume svet u kojem živi. Takvo znanje pomaže stvaranju boljih građana, komšija, prijatelja, roditelja i vladara ove planete. Za produkciju dobrog novinarstva potrebni su resursi.

Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.

Najnovije

 Shutterstock Editorial

Krunić i Danilina za 66 minuta stigle do osmine finala Sinsinatija

Srpska teniserka Aleksandra Krunić i njena partnerka u dublu Kazahstanka Ana Danilina plasirale su…

Nemanja Vidić dao iskaz u Javnom tužilaštvu za organizovani kriminal

Bivši fudbaler Nemanja Vidić dao je iskaz u Javnom tužilaštvu za organizovani kriminal u vezi sa…

N1 saznaje: Vesić na slobodi umesto u pritvoru zbog tehničke greške

Prošlo je više od mesec dana otkako je odlukom Apelacionog suda ponovo potvrđena optužnica kojom je…
Milos Tesic/ATAImages

SPS i Ružić okrenuli ćurak – idu protiv Vučića i naprednjaka?

Nakon najave lidera socijalista Ivice Dačića da će SPS samostalno izaći na predstojeće…

Nikola Kalinić završio igračku karijeru

Srpski košarkaš Nikola Kalinić saopštio je danas da je završio igračku karijeru i da će postati…

Kristijano Ronaldo najstariji starter u istoriji Mundijala

Portugalska fudbalska zvezda Kristijano Ronaldo nastavlja da pomera granice i ispisuje istoriju,…

15. teniser sveta otkazao Vimbldon

Italijanski teniser Lorenco Muzeti otkazao je učešće na predstojećem Vimbldonu u Londonu jer se…

Novo pojačanje crno-belih biće Derek Vilis

Partizan nastavlja da sklapa tim za sezonu 2026/27, a novo pojačanje crno-belih biće Derek…