Hoćeš li podržati ekspres vesti danas?
Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.
Srpske Internet Novine - BEZ UVREDE I BEZ CENZURE - O čemu Srbija ćuti mi nećemo
Ekspres vesti osnovane su 2014. godine i od tada su postale jedan od vodećih novinskih portala u Srbiji.
Gradonačelnica Niša Dragana Sotirovski i guverner regije Južni Sinaj i visoki državni zvaničnik Egipta Haled Fuda potpisali su u Gradskoj kući dokument o saradnji Niša i Šarm el Šeika.
Dokument nas obavezuje na još bolju saradnju, ali postignuti sporazum ostavljamo i budućim generacijama. Sporazum će biti od koristi našim privrednicima, turističkim i zdravstvenim radnicima i proizvođačima poljoprivrednih proizvoda, kao i delatnicima iz drugih oblasti, istakla je gradonačelnica Niša.
Posebno se radujemo razmeni naših studenata i saradnji našeg i njihovog univerziteta, navela je Dragana Sotirovski.
Prema njenim rečima, za dva dana njihovog boravka i obilaska Niša i okoline otvorili smo mnogo tema, pre svega iz oblasti turizma. Uspostavljanje saradnje sa regijom Južni Sinaj biće od koristi ne samo Nišu, već i ovom delu Srbije.
Namera nam je da naša dva grada, Niš i Šarm el Šeik, povežemo avionskom linijom. Gostima smo poslali jasnu poruku da nam je potreban partner za izgradnju Ekspo centra i za izgradnju hotela, navela je gradonačelnica Niša.
Guverner Fuda rekao je da je potpisivanje dokumenta početak duge i plodonosne saradnje. On je zahvalio na pozivu da poseti Niš i dodao da je njihova namera da razvoj saradnje na raznim poljima i učvršćivanje saradnje na ekonomskom planu.
Njegova ekselencija ambasador Egipta Amr Alguvejli izrazio je zadovoljstvo što su pregovori o saradnji dva grada ozvaničeni potpisivanjem dokumenta koji predstavlja osnov dalje saradnje i najpragmatičniji je način kako dve zajednice mogu da sarađuju na obostranu korist.
U susretu sa domaćim privrednicima, turističkim radnicima i direktorom preduzeća „Aerodromi Srbije“ Mihajlom Zdravkovićem u Regionalnoj privrednoj komori čulo se mnogo novih ideja o saradnji.
Prema oceni i direktora RPK Niš Aleksandra Milićevića sastanak je bio veoma sadržajan, a perspektive i mogućnosti za saradnju jako velike.
Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.