Hoćeš li podržati ekspres vesti danas?
Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.
Srpske Internet Novine - BEZ UVREDE I BEZ CENZURE - O čemu Srbija ćuti mi nećemo
Ekspres vesti osnovane su 2014. godine i od tada su postale jedan od vodećih novinskih portala u Srbiji.
U toku je oslikavanje crkve Svetog cara Konstantina i carice Jelene u Parku Svetog Save. Biće oslikano 3.000 kvadrata a oslikavanje će trajati pet godina. Ikonopisac Srpske pravoslavne crkve Veronika Đukanović najavljuje da bi do kraja godine mogla biti završena prva zona. Hram u kome se obeležava i gradska slava Sv. car Konstantin i carica Jelena, obišli su Visokopreosvećeni vladika niški Arsenije i gradonačelnica Niša Dragana Sotirovski.
Gradonačelnica Sotirovski je kazala da se 25 godina, koliko je prošlo od postavljanja kamena temeljca za ovu crkvu, Eparhija i Grad trude da ovaj hram, koji se nalazu u širem centru gradu u centralnoj opštini Medijana, kojem gravitira veliki broj ljudi, bude završen i da izgleda onako kako to i dolikuje pravosavnom hramu.
Oslikavanje hrama je počelo u novembru, trenutno se radi donji pojas, a kasnije će uz pomoć skela Veronika sa svojim pomoćnicima raditi i gornje zone hrama.
Vladika Arsenije ističe da je predviđeno da oslikavanje hrama bude završeno za pet godina, ali se nada da to bude i ranije. Ima puno detalja, puno likova, puno događaja iz Jevanđelja, a sve to diktira i dinamiku rada.
Vladika dodaje da je Eparhija deo sredstava koja je dobila od Grada Niša uložila za klimatizaciju hrama i pripremljeni za živopisanje. Drugi deo sredstava biće upotrebljen za sam živopis.
Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.