Hoćeš li podržati ekspres vesti danas?
Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.
Srpske Internet Novine - BEZ UVREDE I BEZ CENZURE - O čemu Srbija ćuti mi nećemo
Ekspres vesti osnovane su 2014. godine i od tada su postale jedan od vodećih novinskih portala u Srbiji.
Pobedničko idejno rešenje za zgradu u kojoj će biti smešteni Narodni muzej i Galerija savremene likovne umetnosti predstavljeno je u Gradskoj kući u Nišu. Tim iz Beograda, arhitekte Dejan Todorović i Zoran Novkov iz projektnog biroa „Beopotez“ pobednici su konkursa za idejno rešenje nove zgrade Narodnog muzeja i Galerije savremene likovne umetnosti u Nišu.
Nagradu u iznosu od 400.000 dinara i priznanje pobednicima su uručili gradonačelnica Niša Dragana Sotirovski i savetnik za kulturu predsednika Aleksandra Vučića, dirigent Dejan Savić.
Gradonačelnica Niša je istakla da je posebno zadovoljna jer projekat koji je Grad zamislio, a posebno direktorke Muzeja i Galerije, da Niš treba da ima jedan ovakav savremeni objekat konačno počinje da se ostvaruje.
Dejan Savić, savetnik predsednika Srbije i predsednik žirija je naveo da su ponosni na svoju odluku, jer su autori dobro promislili i proživeli rešenje.
Nova zgrada će imati tri celine, muzejske depoe i multifunkcionalnu salu.
Prva celina prema Keju Kola srpskih sestara je dodeljena Narodnom muzeju i ona će biti u četiri nivoa, središnji je sa multifunkcionalnom salom i depoima za obe ustanove i treći korpus je za Galeriju savremenih umetnosti koji će biti formiran u dva nivoa.
Glavni ulaz u Muzej će biti iz ulice Generala Milojka Lešjanina, i sa ulice će moći da se vidi izložbeni prostor, kako bi privukao posetioce.
Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.