EKSPRES VESTI

Srpske Internet Novine - BEZ UVREDE I BEZ CENZURE - O čemu Srbija ćuti mi nećemo


Ekspres vesti osnovane su 2014. godine i od tada su postale jedan od vodećih novinskih portala u Srbiji.


Email
Pošaljite nam Vašu priču na email
 Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli. 

Traži 

Sviđa ti se ono što čitaš? Podeli ovu vest:
 
 

Nezapamćen skandal potresa svet šaha: Američki velemajstor VARAO u više od 100 partija!

|

Američki velemajstor Hans Niman varao je u više od 100 partija, tvrdi najpopularnija šahovska platforma na svetu "Chess".

"Chess" je objavio izveštaj na 72 stranice o istrazi o partijama Amerikanca i utvrdili su da je "dobio nezakonitu pomoć u više od 100 onlajn igra, uključujući i događaje u kojima je i novac bio u pitanju", prenosi britanski Gardijan.

Svetski šampion Magnus Karlsen je prošlog meseca uzburkao javnost kada je izjavio da 19-godišnji Amerikanac, koji je napravio meteorski uspon u poslednje četiri godine, nelegitimnim putem ostvaruje pobede.

Međunarodna šahovska federacija je nekoliko dana kasnije najavila formiranje komisije koja će ispitati optužbe aktuelnog svetskog prvaka, a Chess.com je Nimanu zabranio korišćenje usluga najpopularnije šahovske platforme.

Niman je odlučno demantovao optužbe, iako je priznao da je prekršio pravila fer-pleja najmanje dva puta u prošlosti koristeći pomoć šahovskih mašina: prvo kao 12-godišnjak na onlajn turniru, a zatim kao 16-godišnjak.

Izveštaj Chess.com, koji se oslanjao na alate za otkrivanje varanja, uključujući poređenje poteza igrača sa onima koje preporučuju moćni superkompjuteri, ponudio je ubedljive dokaze zasnovane na podacima koji su u suprotnosti s tim izjavama.

U izveštaju se navodi da je dosadašnjim analizama otkriveno da je „desetine" velemajstora uhvaćeno u prevari na Chess.com, uključujući neke od trenutno najboljih 100 na svetu, od kojih su svi priznali prekršaj.

Aktuelni skandal je izbio u septembru kada je Niman pobedio Karlsena dok je igrao crnim figurama na Sinkfild kupu, vrednom 433.000 funti u Sent Luisu, čime je prekinut niz od 53 partije bez poraza aktuelnog svetskog šampiona u klasičnim igrama van table.

Šokantan poraz i Karlsenovo povlačenje izazvali su vrtlog komentara i navoda da je Niman varao, uključujući i optužbe Hikarua Nakamure, američkog velemajstora koji je nekada bio drugi igrač na svetu.

Hoćeš li podržati ekspres vesti danas?

Verujemo da svako zaslužuje da razume svet u kojem živi. Takvo znanje pomaže stvaranju boljih građana, komšija, prijatelja, roditelja i vladara ove planete. Za produkciju dobrog novinarstva potrebni su resursi.

Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.

Najnovije

Naučnici iz Hongkonga napravili prototip baterije budućnosti - netoksična i traje 300 godina

Kineski istraživači razvili su formulu za netoksičnu „vodenu bateriju“ koja bi, prema rezultatima…

Zbog predsednika 11 igrača se povuklo iz vaterpolo reprezentacije Srbije

Posle ostavke selektora Uroša Stevanovića reprezentaciju Srbije je napustilo i 11 trofejnih…

Zvezda povela 1:0 u seriji protiv Cedevita Olimpije

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cedevita Olimpiju rezultatom 101:92 u prvoj utakmici…

Zašto sat pokazuje 60 minuta? Odgovor uključuje misteriju staru 5.000 godina

Sat pokazuje 60 minuta u jednom satu zato što su Sumerani iz Mesopotamije pre 5.000 godina otkrili…

Umro Ted Tarner, osnivač CNN i pionir televizijskih vesti

Ted Tarner, osnivač CNN-a i jedan od najuticajnijih ljudi u istoriji televizijskih medija, preminuo…

Na Antarktiku postoji "krvavi vodopad": Iz leda izlazi crvena, slana voda

Na jednom od najhladnijih i najsurovijih mesta na planeti postoji prizor koji izgleda kao scena iz…

Konobar zamalo zapalio restoran, i greškom stvorio jedno od najpoznatijih jela na svetu

Postoje jela koja su nastala pažljivo u restoranima, iz generacija usavršavanja i recepata koji se…

Istorija u Londonu! Prvi maraton ispod dva sata

Atletičarka iz Etiopije Tigst Asefa i Kenijac Sebastijan Save oborili su svetske rekorde u…