Hoćeš li podržati ekspres vesti danas?
Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.
Srpske Internet Novine - BEZ UVREDE I BEZ CENZURE - O čemu Srbija ćuti mi nećemo
Ekspres vesti osnovane su 2014. godine i od tada su postale jedan od vodećih novinskih portala u Srbiji.
Australijska policija uhapsila je u subotu 235 ljudi u Melburnu i 32 u Sidneju, na nedozvoljenim skupovima protiv karantina i "mera" uvedenih zbog pandemije koronavirusa, dok je nekoliko policajaca povređeno u sukobima sa demonstrantima.
This is a seminal moment. The police hold power through illusion, they are only bestowed moral authority. Once it’s gone it’s gone - and it has gone, openly now. The issue now for Australian coppers is where do they go from here? #Australia #Melbourne pic.twitter.com/qNXXrXiwrj
— Rush (@exRAF_Al) September 18, 2021
Policija države Viktorija saopštila je da je šest policajaca hospitalizovano.
Policija je saopštila da su na njih tokom protesta bacani kamenje, flaše i drugi predmeti i da su neki policajci povređeni dok su demonstranti gazili po njima.
"Ono što smo danas videli je grupa demonstranata koja se okupila ne da bi protestovala protiv slobode već samo da bi se sukobila sa policijom", rekao je Galiot.
Nekoliko ih je oboreno na zemlju i zgaženo, saopštila je policija, što je potvrđeno i televizijskim snimcima.
Oko 700 ljudi uspelo je da se okupi u delovima Melburna, dok je 2.000 policajaca obezbedilo da ne uđu u centar grada, postavljajući kontrolne punktove i barikade.
Better clip here of Dictator Dan’s Gestapo in #Melbourne #Australia getting overrun by pro-freedom demonstrators. Notice how it was police provocations which actually triggered crowd to move forward: pic.twitter.com/MVbARJONN0
— Patrick Henningsen (@21WIRE) September 18, 2021
Javni prevoz do grada je obustavljen.
U Sidneju je policija sprečila i velika okupljanja.
Australija se od sredine juna bori u epidemiji delta varijante virusa u Sidneju, Melburnu i glavnom gradu Kanberi, koji je već nedeljama pod strogim karantinom. U subotu su prijavljena 1.882 nova slučaja koronavirusa, većina u Sidneju.
VIDEO: Australian woman pleads with line of police blocking #Melbourne pro-democracy march: “My Dad fought in a war for #freedom, and look at what you guys are doing to us.” pic.twitter.com/z0mDH7deOB #PoliceBrutality #CCPVirus #ScottMorrison 🇨🇳 #carehomes #careworkers #Australia
— Sam Pye (@freddie1999) September 18, 2021
Većina restriktivnih mera ostaće na snazi u Viktoriji, Novom Južnom Velsu i Kanberi sve dok najmanje 70 odsto ljudi starijih od 16 godina ne bude potpuno vakcinisano, što bi se po sadašnjoj stopi vakcinacije moglo očekivati krajem oktobra ili početkom novembra.
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=09&dd=18&nav_category=78&nav_id=1924581#:~:text=Do%20sada%20je,se%20pandemija%20upravlja.
Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.