Hoćeš li podržati ekspres vesti danas?
Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.
Srpske Internet Novine - BEZ UVREDE I BEZ CENZURE - O čemu Srbija ćuti mi nećemo
Ekspres vesti osnovane su 2014. godine i od tada su postale jedan od vodećih novinskih portala u Srbiji.
Slučaj Camille Canepe, koja je umrla nakon što je primila prvu dozu AstraZenekine anti-Covid vakcine, uzrokovao je raspravu u italijanskom javnom mnjenju.
Camilla Canepa vakcinisana je vakcinom AstraZeneka 25. maja.
18-godišnja devojka iz Sestri Levantea u Liguriji nije uspela. Umrla je od tromboze odnosno "od krvarenja u mozgu" što je potvrdila obdukcija.
Camilla dolazi u bolnicu s jakom glavoboljom i fotosenzibilnošću. Tu je i trombocitopenija. Nepunih 48 sati kasnije, u noći 5. juna, situacija se pogoršava: devojka se vraća u bolnicu, traži Hitnu pomoć iz koje je odmah šalju u San Martino u Đenovi. Ovde će umreti četiri dana kasnije, uprkos dve operacije.
Izvršena je obdukcija tela Camille Canepe, 18-godišnje studentkinje koja je umrla devet dana nakon primanja vakcine AstraZeneka. Pregled, koji su obavili mrtvozornik Luca Tajana i hematolog Franco Piovella, potvrdio je smrt od cerebralne hemoragije.
Tužilaštvo će nastaviti sa histološkim ispitivanjima kako bi se razjasnilo šta je uzrokovalo smrt.
Mnogo je pitanja koja zahtevju odgovore i čvorova za odvezivanje.
Camillu Canepu operisao je Gianluigi Zona, direktor neurohirurške i neurotraumatološke klinike bolnice San Martino

Roditelji su se složili da doniraju njene organe koji će spasiti 5 života .
Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.