Hoćeš li podržati ekspres vesti danas?
Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.
Srpske Internet Novine - BEZ UVREDE I BEZ CENZURE - O čemu Srbija ćuti mi nećemo
Ekspres vesti osnovane su 2014. godine i od tada su postale jedan od vodećih novinskih portala u Srbiji.
"Zelenu propusnicu" neće dobiti nevakcinisane osobe, bez obzira na negativan rezultat COVID testa.
TEL AVIV, Izrael - Izraelske zdravstvene vlasti će onima koji su vakcinisani - oko 40% populacije do sada - omogućiti takozvanu "zelenu kartu" odnosno pristup sadržajima za zabavu i razonodu.
Sada ministar zdravlja Juli Edelštajn (Yuli Edelstein) podvlači tvrđu crtu,verujući da će održavanje režima testiranja za nevakcinisane ljude postati preveliki teret za sistem.
Ministar zdravlja Juli Edelštajn je izjavio: "Nećemo uzrokovati urušavanje laboratorija zbog onih koji nisu našli vremena za vakcinisanje. Zato "zelenu propusnicu" neće dobiti nevakcinisane osobe, bez obzira na negativan rezultat COVID testa".

Ministar zdravlja Juli Edelštajn
Objasnio je, "Zbog toga toplo preporučujem ljudima koji žele uživati u hotelima, kulturi, teretanama - da odu i vakcinišu se kako bi slobodno mogli pristupiti tim mestima."
Na web stranici izraelske vlade napominje se da će potvrde o vakcinisanju biti dostupne onima koji su primili dve doze COVID vakcine .Vakcinisane osobe moraće se prijaviti za certifikat jer se neće distribuirati automatski. Vlada će formirati „kontrolni centar“ koji će se baviti zahtevima za certifikate i „zelene karte“.
Potvrde, koje se moraju priložiti uz identifikacijski dokument , ne daju pojedincima neograničenu slobodu, već nude 6 meseci "pogodnosti".
Prednosti uključuju gore spomenuti pristup „nebitnim“ stvarima, kao i to da se od njih ne traži samoizolacija ako je identifikovan kao bliski kontakt potvrđenog COVID slučaja i da se ne mora samoizolovati nakon povratka iz nekog mesta koje je vlada nazvala "crvenim mestom".
Usprkos dodeli privremenih certifikata, vakcinisani ljudi će i dalje morati "nositi masku i pridržavati se socijalnog distanciranja.
Vlada je raspravljala o programima podsticanja vakcinisanja , uključujući novčane bonuse ili poreske olakšice.
Korona ludilo se nastavlja...
Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.