Selektorka Srbije Marina Maljković nezadovoljna je igrom tima u prvom poluvremenu na startu Svetskog prvenstva u Australiji.
Srbija je dobro otvorila meč, ali je postigla samo 12 poena u drugoj četvrtini u kojoj su Kanađanke stigle do dovocifrene prednosti i na kraju slavile 67:60.
"Neprihvatljivo je to tako smo igrali u drugoj deonici. Mnogo izgubljenih lopti, što je bilo ključno na meču. Bili smo bolji u skoku, ali na kraju to ništa nije značilo. U prvoj četvrtini smo igrali tako treba. Naravno, bilo je grešaka, ali držali smo se plana. Bilo je nekoliko dobrih momenata i u drugom delu. Ova generacija je u tih prvih 10 minuta pokazala koliko može, ali, nažalost, nismo uspeli da igramo u tom ritmu svih 40 minuta", rekla je Maljkovićeva.
U drugom kolu Srbija će u petak od 4.00 po srednjeevropskom vremenu igrati protiv Japana, a Kanada će od 10 časova igrati protiv Francuske.